Yenilenmiş telefon aldım!

Az önce Hepsiburada üzerinde fix pack mağazasından bir adet Samsung S20 Plus yenilenmiş telefon aldım. Daha önce hiç 2. el ve yenilenmiş telefon almayan birisi olarak merak ettiğim bazı şeyler var;

-Almakla hata etmiş miyim?
-Telefon elime ulaştığında ilk kontrol etmem gereken şeyler nelerdir?
-Satıcı güvenilir mi?

Bu satıcıyı birkaç defa gördüm fix pack sigorta seçeneği diye telefonlarda gösteriyorlar.

Satıcıya telefonun sertifikasının olup olmadığını sordum ve yenilenmişlik sertifikası telefonla birlikte gönderilecektir dedi. Değişen bir parçanın olmadığını içini açıp temizlediklerini söylediler.

Yorumlarınızı merak ediyorum.

Sahibinden üzerinden temiz almak daha güvenli.

@BERWAR @Conscious

S20 FE sıfır fiyatına biraz daha para vermek varken bu akıl işi değil gibime geldi. Herhalde Exynos'lu model aldınız.(Exynos 990 bildiğim kadarıyla sıkıntılı bir model diğerlerine göre. Güncelleme ile optimizasyon getirdilerse bilmem ama) SD 865 modelli S20 FE daha iyi iş görürdü.

IMEI numarası, resmi yazılım yüklü mü ayarlardan kontrol etmek, Samsung members üzerinden cihazı test etmek.

Satıcı hakkında bilgim yok.

S20+ ekran olarak FE'den çok daha iyi bir cihaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@BERWAR @Conscious

8699TL'ye sıfır S20 FE varken, almak akıl kârı değil.

Ekran olarak daha iyi bir cihaz, fakat FHD+ AMOLED bir ekran her ihtiyacınızı karşılar şu an için.

Donanım olarak Exynos 990 işlemcisi var, Plus olan modelin. Performans olarak kağıt üzerinde daha iyi gözükse de Snapdragon 865 daha stabil bir SoC.

Donanım olarak da daha iyi değil mi? YouTube'da ve benzeri yerlerde S20+ daha hızlı FE'ye göre.
Exynos işlemcilerin bazı modelleri hepsi demiyorum tam verimlilikte çalışamıyor gibime geliyor. Kendi adıma söylüyorum bunu.(S20 ve S21 normal modelleri bana öyle geliyor.)

@BERWAR @Conscious

Ne olmuş ekranı daha iyiyse, bu S20 Plus modelini alınabilir yapmıyor. S20 FE Snapdragon ondan daha performanslı bir cihaz ve de ikinci el yerine sıfır alıyorsun.

Geri
Yukarı