#YenilikteBenDeVarım | TOGG

İyi de başka adam akıllı bir üretimimiz, fabrikamız yokken otomobil üretmek ne derecede mantıklı?
Elektrikli araba üretmenin tam sırası şu anda, Tesla gibi firmalar yeni yeni faaliyete geçti. Ayrıca ben diyorum ki araba üreteceğiz ve bu faaliyet ülkenin yararınadır bırakalım üretilsin. Sen dersen ki biz Apple gibi akıllı telefon üretemiyoruz. Ben sana haklısın derim. Ama sen dersen ki biz daha Apple gibi telefon üretemiyoruz araba üretmek bizim neyimize. Ben o zaman sana sitem ederim.

Tamam hocam şimdi girebildim.
TOGG-yeniliktebendevarim.jpg

Elektrikli araba üretmenin tam sırası şu anda, Tesla gibi firmalar yeni yeni faaliyete geçti. Ayrıca ben diyorum ki araba üreteceğiz ve bu faaliyet ülkenin yararınadır bırakalım üretilsin. Sen dersen ki biz Apple gibi akıllı telefon üretemiyoruz. Ben sana haklısın derim. Ama sen dersen ki biz daha Apple gibi telefon üretemiyoruz araba üretmek bizim neyimize. Ben o zaman sana sitem ederim.
Araba üretmemiz güzel bir şey ekonomiye de katkı sağlayabilir ama diğer ihtiyaçlarımıza göre olan ürünlerin üretilmesi daha mantıklı değil midir arabadan önce? Türkiye kendi kendine yetebilme kapasitesine sahip bir ülke ve aslında çoğu şeyi kendimiz de üretebiliriz fakat en ufak şeyleri bile dışarıdan alıyoruz artık. Nerede yerli malı?

Aracın olası yüksek fiyatını eleştirdiğim için bir anda sinir krizlerine girip benim yazmadığım şeyler üzerinden kafanızda senaryolar üretip, benim ağzımdan yazıp, yine bunlar üzerinden kendi kendinize cevap vermenize gerek yok.

Bunca yıl "Devlet araba yapsın da alalım y a." diye dedik dedik, şimdi devlet yaptı fotoğrafı bile pahalı neredeyse. Kendimiz kullanamayacağımız arabayı dışarıya satmaya başlarız üretince artık. Alacak adam yok çünkü. Devlet en iyi olma peşinde, en iyisini üretelim diyorlar ama vatandaşı düşünmüyorlar.

Geri
Yukarı