Yerde yatarak bench yapılır mı?

Birşey daha sormak istiyorum örneğin antrenmani tamamladık spor salonundan çıktık. Hemen protein tozu alımı şartmı mesela salondan eve yürümem vs derken 20 dk yi buluyor evde yemek yiyorum toz almıyorum?
Hayır, şart değil. Günlük almanız gereken makro besinlere ve almanız gereken kaloriye dikkat ederseniz bir sorun oluşmaz. Sadece spordan en az 2 saat önce ana öğününüzü yememeye çalışın yoksa antrenmanı rahat çıkartamazsınız.

Peki salondaki makinelerin hakkını verir mi? Tüm göğsü calistirabilir miyim direnç bandı ile?

Dips bari alacak maddiyatim yok direnç lastiği sence is görürmü?
Direnç lastiği pek işine yaramaz onun yerine antrenman yoğunluğunu arttır .Örnek veriyorum benim günlük programım 10 set barfiks,10 set dips ,10 set şınav ve 3-5dk planche ardından alt bel ve karın çalışıp bitiriyorum set başlangıcı 10 tekrar 9 tekrar 8 tekrar şeklinde düşüyorum. Evde yapabileceğin en iyi antrenman şekli.Dips yerine şınav varyasyonlarını denersin ileride alırsın . Fakat barfiks barı kesinlikle şart o olmadan evde gelişmez üst vücudun.
Birşey daha sormak istiyorum örneğin antrenmani tamamladık spor salonundan çıktık. Hemen protein tozu alımı şartmı mesela salondan eve yürümem vs derken 20 dk yi buluyor evde yemek yiyorum toz almıyorum?
Spordan sonra 30dk içinde yersen daha iyi olur yemezsende aşırı bir sorun yok spor bitiminden sonra bir bar yada muz falan yersen gelişimin için daha iyi olur .

Yerde yatarak göğüs kaslarını iyice geremezsin, şınavda ise vücut ağrılığınla yaptığın için progressive overload mümkün olmuyor. Bir bench sehpası almalısın bence.

Yerde yatarak göğüs kaslarını iyice geremezsin, şınavda ise vücut ağrılığınla yaptığın için progressive overload mümkün olmuyor. Bir bench sehpası almalısın bence.
Dostum daha önce hiç Calisthenics'i duymadın herhalde nasıl progressive overload münkün olmuyor vücut ağırlığıyla.Spor salonunda 1 set yaptıktan sonra 30 45 sn dinleniyorsunuz . Biz 3 nefes alıp yeniden sete giriyoruz set arası 3-5 sn arasında daha fazla dinlenme yok.Üzerine şınav barfiks çekerken çantanın içine ağırlık doldurmak vücutu aşırı zorluyor ki bunu yapabilmek için 1-2 yıldan fazla bir altyapı lazım çoğu insan kendi vücut ağırlığını kaldıracak kadar bile güçlü değil ki normal insanı geçtim spor salonunda çalışıp da 1-2 tane barfiks çekemeyecekler var.Spor salonlarındaki ağırlıklarını eve kuramayacağı sürece evde alınan bench gereksiz.

4-5 ay yerde bench press yapıyordum, en zor olanı 45 kilogramı yerde üzerine alabilmek, ki zaten üzerine alana dek efor kaybediyorsun. Gelişim gördüm mü, evet etkisi oldu bana ancak sehpa üzerine nazaran daha azdır etkisi.

4-5 ay yerde bench press yapıyordum, en zor olanı 45 kilogramı yerde üzerine alabilmek, ki zaten üzerine alana dek efor kaybediyorsun. Gelişim gördüm mü, evet etkisi oldu bana ancak sehpa üzerine nazaran daha azdır etkisi.
Ben ayrıyetten birşey sormak istiyorum sadece 1 gün aralıklarla karın çalışmayı düşünüyorum fakat 90 protein günlük bunun için yeterlimi

Ben ayrıyetten birşey sormak istiyorum sadece 1 gün aralıklarla karın çalışmayı düşünüyorum fakat 90 protein günlük bunun için yeterlimi
Kilon kaçsa 1.5 le çarp o kadar gram almak yeterli başlangıç seviyesi için ama protein tek yetmez kalorini de hesaplayıp 500 kalori fazla yemen gerekli karın haftada 2 kez çalışman yeterli

Geri
Yukarı