Yere düşen Nitro 5 laptopta oluşan sorunlar nasıl anlaşılabilir?

• Konuyu başlatan mwmi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 178

mwmi

Hectopat
Yer
Mars
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel i5-10300H (8 CPU) 4.5GHz
Ekran Kartı: GEFORCE GTX 1650Ti
Ram: 16GB 2933MHz
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, Valorant oynuyordum, mutfağa su almaya gidecekken ayağıma kulaklığın kablosu takıldı ve laptopum yere düştü. Şu anlık herhangi bir sorun yok, ekranda biraz çizik oluştu. Donanımsal bir sorun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

20231022_185621.jpg

Selam arkadaşlar, Valorant oynuyordum, mutfağa su almaya gidecekken ayağıma kulaklığın kablosu takıldı ve laptopum yere düştü. Şu anlık herhangi bir sorun yok, ekranda biraz çizik oluştu. Donanımsal bir sorun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Eki Görüntüle 1986500

Hocam vallahi dikatli olmak lazım bende güç kablosuna takılıp düşmüştüm, bir sorun olmadı ama. Bilgili kişiler yanıt verir umarım.

Pek donanımsal durmuyor gibi. Bayağı ekran kırılmış. Tam detaylı fotoğraf atar mısınız?

Sadece çizik oluştu, nasıl oldu anlamadım.

Hocam vallahi dikatli olmak lazım bende güç kablosuna takılıp düşmüştüm, bir sorun olmadı ama. Bilgili kişiler yanıt verir umarım.

Umarım bir sorun olmaz hocam. Şu kablolar bizi bitirdi vallahi.

Dosya Ekleri

• 20231022_185621.jpg
    20231022_185621.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 20
Ekranınızda oluşmuş. İçeriden bir sorun olsa bütün ekran ya da büyük bir kısmı giderdi. Monitör bozulmadığı müddetçe sorun yok böyle kullanacaksınız.

İçeriden bir sorun yok. Normal bir çizik. Fan, RAM veya diskte bir sorun oluştumu onları öğrenmek lazım.

MSI Afterburner indirip kontorl edin. Ayrıca AIDA 64 programı üzerinden voltaj değerlerini görmeniz mümkün.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi deneyeceğim. Şu an da BurnInTest programı ile test ediyorum.

Eğer HDD kullanıyorsanız HDD'niz hasar almış olabilir. Kontrol etmek için HD Tune'da error scan yapın ve CrystalDiskInfo indirip S.M.A.R.T verilerine bakın. Eğer HDD kullanmıyor, yerine SSD kullanıyorsanız kuvvetle muhtemel SSD'niz zarar görmemiştir. Fakat diğer donanımlar için net bir şey söyleyemeyeceğim.

Eğer HDD kullanıyorsanız HDD'niz hasar almış olabilir. Kontrol etmek için HD Tune'da error scan yapın ve CrystalDiskInfo indirip S.M.A.R.T verilerine bakın. Eğer HDD kullanmıyor, yerine SSD kullanıyorsanız kuvvetle muhtemel SSD'niz zarar görmemiştir. Fakat diğer donanımlar için net bir şey söyleyemeyeceğim.

1697992960933.png

Isınma normal bence, termal macunu vb 1 senedir değişmedi ve temizlenmedi onun dışında hata yok. M.2 disk kullanmaktayım.

Geri
Yukarı