Yerli 5. Nesil Uçak (MMU) 2023'te Hangardan Çıkacak

Eğer İngiltere'nin desteği kesilmezse MMU göklerde olunca seni tekrar karşıma beklerim, çıkacak yüzün olursa tabi.
Konsept aşamasındaki en azından 4.5 Nesil seviyesinde olan bir uçağın 4-5 senede çalışan bir prototipinin çıkması mümkün mü? Bana çok iddaalı geldi. Özellikle 70 senedir uçak yapmamış bir ülke için. Asırlık uçak üreten Rusya ve ABD ilk uçuşlarının üzerinden 10-15 yıl geçmesinde rağmen 5. Nesil uçaklarıyla birçok sorunla uğraşıyorlar.

Konsept aşamasındaki en azından 4.5 Nesil seviyesinde olan bir uçağın 4-5 senede çalışan bir prototipinin çıkması mümkün mü?
Senin gibi köstekler oldukça mümkün değil. Aaa doğru, siz ne bu projelerde çalışan mühendissiniz, ne de havacılık tecrübeniz olan insanlarsınız. Sizin köstekliğiniz vız gelir tırıs gider.
sırlık uçak üreten Rusya ve ABD ilk uçuşlarının üzerinden 10-15 yıl geçmesinde rağmen 5. Nesil uçaklarıyla birçok sorunla uğraşıyorlar.
Herkes kendisiyle yarışır, ABD ve Rusların sı*ıp batırması bizim de aynı sonuca ulaşacağımızı göstermez. Lafla peynir gemisi yürümüyor.

Anlık olarak Jira: Temsili değil. 🤣

94ea043b4844fd217028f6097cf66957.jpg

Bu da Cruslan İHA yapmak Cessna yapmaktan farklı değil dediğindeki ben: Bu temsili. :D

jackie-chan-meme-template-1024x686.jpg

Yıllardır savunma konularında anlamsızca haset eden, sırf yerli milli yapılıyor diye en başta inkar, sonrasında da çamur atarak karalamaya çalışanlara inat bu günlere gelindi kimisi sus pus oluyor bu haberlerde kimisi de hala bir umut karalamaya küçümsemeye çalışıyor.Ülke inşallah bu sektörde bir ekosistem oluşturdu ve dahada gelişecek.

Konuda siyaset ile ilgili bir şey göremedim... Sırf bir kullanıcı istiyor diye teknik bilgilerin de paylaştığı ve amacına hizmet eden bir konu niye kapanacakmış? Bu konuyu kilitleyen moderatör raporlardan kolay etkileniyor demektir ki bu durumda yanlış raporlamayla yanlış yönlendirilebilir demektir.

Motoru bize mi ait?
Kesin değildir.

Hala bir şey uretemiyecegimizi dusunenler ile bunlar;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı trenin yolcuları.

Yeni konular

Geri
Yukarı