Yerli CS:GO takımı eksikliği

Yiğit Efe55

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, esl maç özetlerini izlerken. Milyonlarca aktif oyuncusu olan Türkiye'den 1 takım dahi olmadığını fark ettim. Sizce adam akıllı bir organizasyon kurulup dünya sahneside rekabet etmek mümkün mü?

Herkese merhaba arkadaşlar, esl maç özetlerini izlerken. Milyonlarca aktif oyuncusu olan Türkiye'den 1 takım dahi olmadığını fark ettim. Sizce adam akıllı bir organizasyon kurulup dünya sahneside rekabet etmek mümkün mü?
CS:GO özelinde konuşuyorsanız yıllar önce Space Soldiers vardı. Dağıldı, oyuncular farklı takımlara gitti sonra tekrar bazıları birleşti falan... Baya büyük başarılara da ulaşmış takımdı. Fakat bu işler hep bütçe ve başarı meselesi. Yatırım yapacak adam Türkiye'de çok bulunamadığı için Global'e oynayacak takım da pek yok.

İki büyük engel var.

İnternet altyapısının kötü olup, aynı zamanda bizim İSSlere ait yurtdışı PoP yönlendiricilerin yetersiz olmasına bağlı olarak kötü ping değerleri elde edilmesi.

CS:GO vb. oyunlara yurdumuzdaki insanların ve sponsor olabilecek kapasitedeki şirketlerin olumsuz bakış açısı. Sonucunda turnuvaların düzenlenmemesi.

Şu videonun ilk 15 dakikası:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an bizi yurtdışında temsil etmeye çalışan Sangal takımı var. Onun da akıbeti Space Soldiers gibi olacağını düşünüyorum. Daha onlar gibi ilk 20 takıma arasına giremediler bile. Girseler de kalamazlar ve yine dağılır gider.

Son düzenleme:
Çok masraflı ve riskli. Türkiye'de yeni oyuncularla bu yola girecek kadar cesaretli birisi olduğunu sanmıyorum. Şu an sangal bir şeyler deniyor.

Ben kendimi e-sporcularla karşılaştıran biriydim CS:GO'yu bayağı oynamış biriyim fakat beni CS:GO keşfedemedi bende CS:GO'yu bırakıp artık Valorant başlayacağım.

Ben kendimi e-sporcularla karşılaştıran biriydim CS:GO'yu bayağı oynamış biriyim fakat beni CS:GO keşfedemedi bende CS:GO'yu bırakıp artık Valorant başlayacağım.

FACEIT Level'in? CS:GO beni keşfedemedi çok komik bir cümle. Kendini göstermelisin kimse seni kesfetmez bu sektörde.

Geri
Yukarı