Yerli İşletim Sistemi Projesi

XerTech

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yerli İşletim Sistemi Projesi
Hazır foruma gelmişken bu konuda ilgili arkadaşları ekibimize davet etmek istiyorum :) Ben XerTech Teknoliji kuruluşunun sahibiyim :) Şu anda ben ve 1 grafiker kernel üzerine derleme yapıyoruz ve burada işletim sistemi için bir ekip arayışındayız.

İhtiyacımız Olan Kişiler İçin Şartlar
  • Linux üzerine araştırmalar yapmış olması​
  • Linux komutları konusunda sıkıntısı olmaması​
  • Gömülü Sistemler üzerinde araştırma ya da çalışma yapmış olması.​
  • Kernel ve Donanım ilişkisini bilmesi​
Önceliklerimiz
  • Bash nedir bilmesi​
  • Basitte olsa script yazabilmesi​
  • Serial haberleşmeye hakim olması​
Proje bir toplum projesidir. Sosyal bir proje olduğu için gönüllük esasına dayanır.​
İletişim: [email protected] -> Discord: XerTech

Şimdiden başarılar dilerim. Umarım umduğunuzu başarırsınız.
Güzel bir girişim. Keşke üniversite sınavlarım olmasa da gerekli şartları elde edip sizinle çalışabilsem. Başarılar dilerim.
Yardımcı olamasam da bol şans ve başarı diliyorum, güzel bir proje.
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim :) 30 Nisanda desteğinizi gösterebilirsiniz. İlk demo yayınlanacak şuan uğraşıyorum ama dediğim gibi tek bir programcı var o da benim çok zor bir şey :)
Bizim amacamız halkın kendini gösterebilmesini sağlıyan bir şey yapmaktı ilk olarak Pardus'a baktık ve sonra neden insanlar bunu kullansın dedik :D Güvenlik açıklarını görseniz. Yakın tarihteki Geliyoo faciasını hatırlarsınız belki bu facia dönüm noktamız oldu ve bizde halkı gururlandırcak ve gerçekten bir halta yarıyacak (halk değimi ile) bir şeyler yapmaya karar verdik.

@XerTech Mail gönderdim, mail sunucumda ara ara sorun yaşıyorum. Umarım ulaşmıştır.
Bizim serverlarla ilgili bir sıkıntımız var :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı