Yerli Tank Diye Yutturulan Altay Tankı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum Nuri Demirağ vardı. Hatta, Atatürk'ün "bu adam sahip çıkın" dediği nadide güzide bir insandı. Şu anki Atatürk Hava Limanı'nı adam kendi yaptığı uçaklar ve Pilot eğitimleri için kurmuştu. Ancak 1938'den sonra adama sahip çıkılmadı adam o şartlarda yerli bombardıman uçağının üretimine varana kadar el atmıştı. Adamın atölyesine, hava alanına el konulup atölyedeki tezgahları'da Hollanda'ya yok pahasına satıldı. Böyle olunca 1938'de bombardıman uçağı üretebilen bir insana (tamamen yerli) sahip çıkılmayınca bunun cezası bu günlere kadar geldi diyebiliriz.

Son düzenleme:
Anlamadığım tek şey ne biliyor musunuz? Başka ülkeleri dört dörtlük sanarak, kendi ülkesinin bir projesini küçümsemek neyin kafası? Türkiyeyi kötülemekte ki amaç ne? Git başka ülkede yaşa, burada ne işin var? Sen yaşadığın bu topraklarda ki en küçük bir şeyi bile kötüleyemezsin.
Neden burayı diğer ülkeler gibi dört dörtlük yapmak varken niye diğer ülkelerde yaşayayım ki ? Unutmayın ki eğer zıt düşünceler olmasaydı doğruyu kimse bulamazdı.

Ayrı olarak bakın yukarı da ne demişim :
İşte benim demek istediğim buydu ancak yanlış bir uslüp seçmişim anlaşılan. Sizlerden özür dilerim ancak benim demek istediğim madem o kadar mühendisimiz var neden şuana kadar üretilen yerli araç sayısı az ? Ayrıca zamanında bu ülkeler kendi yerli tanklarını üretiyordu, peki ya biz ? Mesela Almanya 1. Dünya savaşında yenildi, 2. Dünya savaşında yenildi ancak dünyanın en güçlü 5 ülkesinden birisi. Neden ilk 5'te Almanya varken Türkiye yok ? Benim demek istediğim bu ancak yanlış bir uslup kullanmışım anlaşılan. Bakınız 2. Dünya Savaşında bazı ülkeler kendi tanklarını üretiyordu (Almanya, Rusya ve ABD'den bahsediyorum.) ve 0'dan. Peki biz neden bunu şimdi yapamıyoruz ?

@108971
O yazdığını okumadım. Eleştiri yapılabilir fakat eleştiri yapmak ayrı şey, direk düzenbazlık ile suçlamak ayrı bir şey. Bu şekilde anladığım için bu yorumu yaptım. Üstüne alınmaya gerek yok, genelleme yaptım. Ülkemiz bu tarz insanlarla dolu.

@108971
O yazdığını okumadım. Eleştiri yapılabilir fakat eleştiri yapmak ayrı şey, direk düzenbazlık ile suçlamak ayrı bir şey. Bu şekilde anladığım için bu yorumu yaptım. Üstüne alınmaya gerek yok, genelleme yaptım. Ülkemiz bu tarz insanlarla dolu.
Yahu @108971 senin o ilk mesajında üslubun normal değildi ki. Mesaj yazmadan önce ''karşımdaki ne anlar'' diye düşünmek gerek.

Dostum Nuri Demirağ vardı. Hatta, Atatürk'ün "bu adam sahip çıkın" dediği nadide güzide bir insandı. Şu anki Atatürk Hava Limanı'nı adam kendi yaptığı uçaklar ve Pilot eğitimleri için kurmuştu. Ancak 1938'den sonra adama sahip çıkılmadı adam o şartlarda yerli bombardıman uçağının üretimine varana kadar el atmıştı. Adamın atölyesine, hava alanına el konulup atölyedeki tezgahları'da Hollanda'ya yok pahasına satıldı. Böyle olunca 1938'de bombardıman uçağı üretebilen bir insana (tamamen yerli) sahip çıkılmayınca bunun cezası bu günlere kadar geldi diyebiliriz.

Aslında bu ülkeye virüs dolu olduğu için, format atıp örneğin windows 7 kuranlar, bir hata yapıp doğru düzgün bir antivirüs proğramı kurmadılar, belki parasızlıktan ama en önemlisi oydu. Şimdi de XP döneminin en iyi işletim sistemi olduğu için ve son zamanlarında ki sorunlarını göremeyenler de XP, XP diye tutturuyorlar. Neymiş windows 7'ye alışamadık veya 10'a. Hemen çöküyormuş, e be kardeşim düzgün bir antivirüs proğramı kurmazsan çöker tabi veya zararlı sitelere girersen.:LOL:

Aslında bu ülkeye virüs dolu olduğu için, format atıp örneğin windows 7 kuranlar, bir hata yapıp doğru düzgün bir antivirüs proğramı kurmadılar, belki parasızlıktan ama en önemlisi oydu. Şimdi de XP döneminin en iyi işletim sistemi olduğu için ve son zamanlarında ki sorunlarını göremeyenler de XP, XP diye tutturuyorlar. Neymiş windows 7'ye alışamadık veya 10'a. Hemen çöküyormuş, e be kardeşim düzgün bir antivirüs proğramı kurmazsan çöker tabi veya zararlı sitelere girersen.:LOL:
Büyük resmi ironiyle anlattığınız için teşekkürler :D

Bakınız. Aselsan'da 2 mühendisimiz 1 sene önce öldürüldü. Ne uğruna , bize verilen droneların PKK'ya ve aynı anda bize görüntü gösterdiklerini buldular diye intahar süsü gösterildi. Başka devletler bizim gelişmemizi istemiyor çünkü onlar biliyorlar ki biz bir geliştik mi onlarda kat kat daha güç olacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi devlet hangi develtin gelişmesini ister? Şu açıklamaya ayarım. "Dış mihraklar bizi engelliyor." Engelleyecek tabi ne yapacak, sana teknoloji mi verecek beleşten. Sen her okulu İmam Hatip yap, bilimsel hiçbişey yapma, sonra da bizim gelişmemizi engelliyorlar. Hadi be oradan. Sen kendi eline geri gidiyorsun bi kere. Daha tank motoru yapacak metalurji bilgin yok, Diyanet'e her sene 2 milyon dolar para gömüyorsun. Devam edin bu kafayla aferin. Sonra da dış mihraklar diye ağlayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı