YES programına 79,6 ortalamayla başvurulabilir mi?

Evet ancak merak ettiğim şey araba mülkü konusu. İlgilendiğin için teşekkürler.
Ben geçen sene başvurduğumda benim ailemin de bir arabası vardı ve başvuruda sorun olmamıştı. Ayrıca şöyle bir şey söyleyeyim oraya Mercedeslerle gelen insanlar vardı yani sorun olacağını hiç sanmıyorum.

Ben geçen sene başvurduğumda benim ailemin de bir arabası vardı ve başvuruda sorun olmamıştı. Ayrıca şöyle bir şey söyleyeyim oraya Mercedeslerle gelen insanlar vardı yani sorun olacağını hiç sanmıyorum.
Merhaba. Hala buradaysan bir sorum daha olacak. Şartlarda son 2 öğretim yılının ders not ortalaması 50'nin üzerinde olması gerektiği söylenmiş. Bu öğretim yılına lise hazırlık sınıfları da dahil mi. Çünkü hazırlık sınıfları öğretim yılı olarak sayılmıyor diye biliyorum. Teşekkürler

Merhaba. Hala buradaysan bir sorum daha olacak. Şartlarda son 2 öğretim yılının ders not ortalaması 50'nin üzerinde olması gerektiği söylenmiş. Bu öğretim yılına lise hazırlık sınıfları da dahil mi. Çünkü hazırlık sınıfları öğretim yılı olarak sayılmıyor diye biliyorum. Teşekkürler
merhaba bende Yes in bu sene için son aşamaya kadar gelmiş bir adayım hazırlık sınıfında karne aldıysan bence onu istirler karnedeki notlarına bakmak için başka sorun varsa yazabilirsin

merhaba bende Yes in bu sene için son aşamaya kadar gelmiş bir adayım hazırlık sınıfında karne aldıysan bence onu istirler karnedeki notlarına bakmak için başka sorun varsa yazabilirsin
Neyse umarım düzeltebilirim son sınavlarda notları. Bu arada bana sürecin nasıl geçtiğini anlatırmısın. Ne tarz sorular sordular vb.

Neyse umarım düzeltebilirim son sınavlarda notları. Bu arada bana sürecin nasıl geçtiğini anlatırmısın. Ne tarz sorular sordular vb.
dostum süreç uzun bir süreç taa eylülde başladı başvurular mart ayında açıklandı adaylığı kesin olarak kabul edilenler ilk kabul mesajı geldikten 2 hafta sonra online sınav oldu 1.sizi zihinsel beceri sınavı 2.sinkişilik testi bunların açıklanmasıda 2 hafta sürdü sanırsam bundan 1 ay sonra aralıkta ben doğu andolu bölgesinde yaşadığım için diyarbakırda girdim mülakata mülakat hem grup mülakatı hemde bireysel mülakat oluyor 6-7 saat sürmüştü yanlıs hatırlamıyorsam baya çeşitli grup mülakatlarına girdin her sene değişiyor galiba neler olacağı ama mantık gene aynı ondan 1 ay sonrada açıklandı açıklandıktan sonra form doldurma aşaması oldu tonlarca form herşeyle ilgili sağlık felan hastaneye gidiyorsun bazı testleri oluyorsun ondan sonra aile mülakatı oldu benimki online oldu benim aile mülakatım pek iyi geçmedi aileye sorular felan sordular oyle ondan 2-3 hafta sonra yanlıs hatırlamıyorsam son olarak online ingilizce sınvına girdim 1 ay sonrada sonuçlar açıklandı malesefki aile görüşmemden dolayı adaylık vermediler seneye tekrardan başvurucam fakat derslerimi yüksek tutabilirsem 2.dönem biraz düşürdüm

Dostum süreç uzun bir süreç TAA eylül'de başladı başvurular mart ayında açıklandı adaylığı kesin olarak kabul edilenler ilk kabul mesajı geldikten 2 hafta sonra Online sınav oldu 1.sizi zihinsel beceri sınavı 2.sinkişilik testi bunların açıklanmasıda 2 hafta sürdü sanırsam bundan 1 ay sonra aralıkta ben doğu andolu bölgesinde yaşadığım için Diyarbakır'da girdim mülakata mülakat hem grup mülakatı hem de bireysel mülakat oluyor 6-7 saat sürmüştü yanlış hatırlamıyorsam bayağı çeşitli grup mülakatlarına girdin her sene değişiyor galiba neler olacağı ama mantık gene aynı ondan 1 ay sonra da açıklandı açıklandıktan sonra form doldurma aşaması oldu tonlarca form her şeyle ilgili sağlık falan hastaneye gidiyorsun bazı testleri oluyorsun ondan sonra aile mülakatı oldu benimki Online oldu benim aile mülakatım pek iyi geçmedi aileye sorular falan sordular oyle ondan 2-3 hafta sonra yanlış hatırlamıyorsam son olarak Online İngilizce sınvına girdim 1 ay sonra da sonuçlar açıklandı maalesef ki aile görüşmemden dolayı adaylık vermediler seneye tekrardan başvuracağım fakat derslerimi yüksek tutabilirsem 2.dönem biraz düşürdüm.

Normalde hep İstanbul'da oluyor mülakatlar bu sene neden Diyarbakır'da da yapıldı? Geçen sene özyeğin üniversitesinde yapılmıştı. Ayrıca son aileyle görüşmeye gelindikten sonra asil aday olarak belirlenmeseniz bile elenmiyorsunuz.

Normalde hep İstanbul'da oluyor mülakatlar bu sene neden Diyarbakır'da da yapıldı? Geçen sene özyeğin üniversitesinde yapılmıştı. Ayrıca son aileyle görüşmeye gelindikten sonra asil aday olarak belirlenmeseniz bile elenmiyorsunuz.
Galiba 3 farklı bölgede yapılıyor mülakatlar ulaşım kolay olsun diye ben Kocaeli'ndeyim İstanbul'da girerim sene sonu başvurmayı düşünüyorum.

Evet bu sene Diyarbarkır'da yapildi. Ben son mülakata çağrıldım ama maalesef, gidemedim.

Geri
Yukarı