Yılda bir iki kez gerçekleşen öfke patlamaları

shicevold

Femtopat
Daha fazla  
Doğustan dolayı kimseye vurup edemiyorum. Birisine sinir kapınca elimden bir şey gelmiyor. İster büyük olsun ister küçük olsun içimden acıyorum nedense. Çok sinirlendiğimde 2-3 dk sonra bir şey olmamış gibi sakinleşiyorum ama en kötü tarafım ise bir yerden sonra sinir patlaması yasıyorum. Bundan dolayı karşıdaki kişiye çok büyük bir zarar veriyorum. Kendimde olmuyorum. Bu da yılda 1-2 kez oluyor. Psikoloji doktorlarına gitmeme rağmen hep aynı cevabı alıyorum. Sadece nefes al ver... Bedenim duygularımla ilerliyor, kendi isteğimle değil.

Nefes alıp vermek bazen yeterli olmayabilir. Kendini tanı ve neden yapıyorsun bunları analiz et, altında yatan nedeni anlamaya çalış. Al bir kağıt kalem başla yazmaya, kağıda dök içinde ne varsa yardımı olacaktır. Ayrıca herkesin karakteri farklıdır, anlık sinirler ve öfke patlamalarını herkes yaşıyor inan bana. 👍 Yaş kaç bu arada?

Spor yapmıyorsan da başlamanı öneririm. Boks tavsiyemdir, tak kulaklığı torbayı yumrukla geç, sinirlerini bu şekilde çıkart. İçine atıp atıp patlamana gerek yok. 👍

Nefes alıp vermek bazen yeterli olmayabilir. Kendini tanı ve neden yapıyorsun bunları analiz et, altında yatan nedeni anlamaya çalış. Al bir kağıt kalem başla yazmaya, kağıda dök içinde ne varsa yardımı olacaktır.
Spor yapmıyorsan da başlamanı öneririm. Boks tavsiyemdir, tak kulaklığı torbayı yumrukla geç.

Bir ara boksa gidiyordum bütün çabamı gösteriyordum ama kavgada olsa bile yapabilecek değilim

Bir ara boksa gidiyordum bütün çabamı gösteriyordum ama kavgada olsa bile yapabilecek değilim.
Mesajı düzenledim. Altında yatan farklı bir şey olabilir, farklı doktora git diyeceğim ama ''doktorlar'' diye de belirttiğin için gitmişsin zaten. İşin eğitimini almış uzmanlardan iyi bilecek halimiz yok açıkçası.

Mesajı düzenledim. Altında yatan farklı bir şey olabilir, farklı doktora git diyeceğim ama ''doktorlar'' diye de belirttiğin için gitmişsin zaten. İşin eğitimini almış uzmanlardan iyi bilecek halimiz yok açıkçası.
yaşım 15, bu durumdan dolayı 1 aile sağlık ocağına 3-4 kez de uzman ve sıradan doktorlara gitmişliğim bulunmakta

Yaşım 15, bu durumdan dolayı 1 aile sağlık ocağına 3-4 kez de uzman ve sıradan doktorlara gitmişliğim bulunmakta.
O yaşlarda ben de öyleydim, doktorlarda demiş zaten inan bana bir şeyin yok, kanın fazla hızlı kaynadığı dönem. Kendini spor, ders gibi başka şeylere ver buna da hastalık olarak bakma.

Yeni konular

Geri
Yukarı