Yılın Oyunu Ödülü İçin God of War: Ragnarök vs Elden Ring

İncelemeler sonucu ve gördüğüm sızıntılar doğrultusunda her ne kadar gönlüm GOW'dan yana olsa da Elden Ring'in alacağını düşünüyorum.

Hocam siz oyunun Metacritic puanı yayınlandığında konuyu açtınız lafı başka tarafa çekmeyin.

Evet çünkü beklediğimizden düşük puan almıştı. Hatta konuyu ilk açtığımda da oyun bahsedildiği kadar iyi olsa daha iyi puan alırdı demiştim ama oyunun kötü kısımlarından bahsetmemiştim. Puanın hayal kırıklığı olduğundan bahsetmiştim. Oyunun kötü yanlarından bahsetmeye oyunu yeteri kadar gördükten sonra başladım. Bunda anlamayacak bir şey yok ama olayın üzerinden bir sene geçti ve sen hâlâ anlayamadın :D Bir senedir Dying Light da Dyning Light aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz. Sunacak başka argümanınız olmadığından anlıyorum sizi gerçi.

Evet çünkü beklediğimizden düşük puan almıştı. Hatta konuyu ilk açtığımda da oyun bahsedildiği kadar iyi olsa daha iyi puan alırdı demiştim ama oyunun kötü kısımlarından bahsetmemiştim. Puanın hayal kırıklığı olduğundan bahsetmiştim. Oyun kötü yanlarından bahsetmeye oyunu yeteri kadar gördükten sonra başladım. Bunda anlamayacak bir şey yok ama olayın üzerinden bir sene geçti ve sen hâlâ anlayamadın :D Bir senedir Dying Light da Dyning Light aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz. Sunacak başka argümanınız olmadığından anlıyorum sizi gerçi.
Ha öyle mi ? Cyberpunk konularında da yine aynı şeyleri geveledin. Kendi beğenmediğin oyuna kötü demeyi kesmeyi öğrenmen lazım.

Yeni Gow hakkında hiçbir bilgim yok, trailerine bile bakmadım daha. Ama Elden Ring GoW gibi bir serinin devamı değil, belki buna hitaben verilebilir.

Ha öyle mi? Cyberpunk konularında da yine aynı şeyleri geveledin.

Evet çünkü Cyberpunk 2077 kötü bir oyun. Gidip oyunun puanlarına ve kullanıcı yorumlarına bak. 2002'de çıkan GTA Vice City'den bile daha kötü yapay zekâya sahip bir oyunu gelip iyi diye savunuyorsun daha ne diyeyim ki ben sana :D

Son düzenleme:
straygoty.png

İki oyunun da fanboyları toplanmış o daha iyi bu daha iyi diyor. Ama çıkmadan bir şey demek mantıksız. Bence daha çok kitleye hitap ettiği için GoW alacak gibi duruyor. 2018'de olduğu gibi. RDR 2 çok çok sağlam bir oyundu ama herkese hitap etmeyen (yavaş ve sabır gerektiren) bir oyun olduğu için ve ek olarak Kratos'un ve GoW evreninin popülerliğinden dolayı kaybetti. Elden Ring'de her oyuncu için uygun olmayan zor ve hantal bir oyun olduğu için sonuç yine GoW galibiyetiyle bitecek gibi. Ben böyle düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı