Yine bir cinayet vakası daha!

Haklısın.
Aklı başında birisinin böyle bir insan ile evlenmek istediğini sanmam zorla evlendirildi belki. Allah rahmet eylesin diyelim.
Aynı Türkiye'de mi yaşıyoruz bilmiyorum fakat "ben maço erkek seviyorum yhaa" kafa yapısında olup, tonlarca suçu olan potansiyel katiller ile evlenip, cinayete kurban gitmiş binlerce kadın var. En yakın tarih örneği Ümitcan Uygun, kendi annesini ve kafasına göre genç kızları öldüren bir katil olduğu halde, sırf parası için onunla olmak isteyen kadınlar vardı.

Bu olayda ki geçmiş senaryo az çok belli, kız 18 yaşından küçükken hamile kaldığı için resmi nikah yapamadılar. Aileler de elaleme rezil olmayalım diye, her iki tarafında ebeveynleri küçücük çocuklara imam nikahı basmışlar. Ebeveynlerin sorumsuzluğunun bedelini, 18 yaşında ufacık kız çocuğu ve geride kalan küçücük 1 yaşında bebek ödedi.

Sırf parası için onunla olmak isteyen kadınlar vardı.

Bu sence aklı başında bir insan demek ise senden de süpheliyim.

"Ben maço erkek seviyorum yhaa" kafa yapısında olup, tonlarca suçu olan potansiyel katiller ile evlenip, cinayete kurban gitmiş binlerce kadın var.

Bu insanlar aklı başında insanlar değiller bana göre. Suç benim mi burada? Herkes seçimlerin sonucuna katlanır.

Bu sence aklı başında bir insan demek ise senden de süpheliyim.
25 yaş gayet de insanın aklı başında olacağı bir yaş. Ümitcan Uygun daha yeni ortaya çıkmış cinayeti var iken, yakın tarihte tekrar 25 yaşında bir kızı öldürdü mesela. Sence burada ki sorun aklı başında olmamak mı yoksa yaş fark etmeksizin birçok kadının para ve güce taparcasına sevdalı olması mı?
Bu insanlar aklı başında insanlar değiller bana göre. Suç benim mi burada? Herkes seçimlerin sonucuna katlanır.
Suç senin değil tabii ki de, sana suçlusun dediğim veya sorumlu tuttuğum bir cümle göremiyorum. Bu durumun sorumlusu, sırf hamile kaldığı için, it kopuk ile hayatını birleştirmesine göz yuman ailede. Senin kızın birinden hamile kalsa, karşıda ki kişiyi araştırmadan tanımadan veya suç makinesi olan birine kızını emanet eder misin? Tabii ki de hayır, fakat bunların aileleri bu duruma göz yummuş.

"Birileri 18 19 suç kaydı olan birisi ile nasıl evlenilir demiş. Kız 19 yaşında aklı başında değil maalesef. Ona anne babası acımamış, belki zorla evlendirildi bilemeyiz." bu cümlenize hitaben yazdım bunları zaten.

25 yaş gayet de insanın aklı başında olacağı bir yaş

Akıl yaşta değil baştadır.

Birçok kadının para ve güce taparcasına sevdalı olması mı?

Kadınlık bir durum değil olay insan oğlu bu paraya da tapar kadına da tapar ineğe de tapar...
Sonucuna katlanacak umitcan olayları çıkınca zerre üzülmedim kadın için. Sonu belliydi. Azıcık beyni olsa o seçimleri yapmazdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı