Yine HP, yine ısınma sorunları

Katılım
19 Mayıs 2013
Mesajlar
20
Beğeni
0
#1
HP Pavilion g6 model laptopum var. 7670M ile Intel'in masaüstünde kullanılan bir ekran kartı var içinde. Şimdi ben son AMD driverını indirdim, değiştirilebilir grafik sistemi varmış, eyvallah. Girdim oynadığım oyunların performansını maksimum yaptım. Önceden kasan oyunlar akıyor güzel ama sıkıntı şu ki makine 101 dereceye varabiliyor(Everest'ten baktım). Bununla birlikte bilgisayarı ne zaman boş bıraksam bir şekilde laptop ısınmaya başlıyor, sadece masaüstü olmasına rağmen. Fan sesini ne zaman duysam gidip derecesine bakıyorum, 90-100 arası gidip geliyor.

HP'nin dandik soğutma sisteminden haberdarım ama bu kadar da olmaz arkadaş. Garanti dışında bir çözümü var mıdır bunun?
 
Katılım
5 Haziran 2013
Mesajlar
96
Beğeni
14
Yer
İstanbul
#2
Isınma sorununun tek açıklaması fan'dır. Garanti dediğine göre cihaz garanti kapsamı içinde ben senin yada servis dışı bir bilgisayarcının içini açmamasını tavsiye ederim. Büyük bir ihtimal HP zaten fan yerine emzik büyüklüğünde bir şey koyduğu için cihaz ondan ısınıyordur bir de fan içinde pislik toz biriktiyse vay haline. Tavsiyem servise vermen olacak üzgünüm, umarım farklı bir yöntem önerebilir forumda ki arkadaşlar. İyi forumlar dostum. Bu arada cihaz kaç senelik ?
 
Katılım
11 Haziran 2012
Mesajlar
4.288
Beğeni
2.019
Yer
Eskişehir
#3
Hocam eski kasa almışsınız. HP bıraktı bunları. Keşke bu hatayı yapmasaydınız. Notebook soğutucusu alın. Tabii işe yararsa.
 
KS
KS
crazytoones
Katılım
19 Mayıs 2013
Mesajlar
20
Beğeni
0
#4
Usta Eylül'de aldım üniversiteden dolayı. Fazla olmadı ama 60 derecenin altına inmiyor cihaz, tozu çekmiştir bayağı. Teşekkürler ilgin için, servisten başka çarem kalmadı anlaşılan.

EDIT: Eski kasa derken? Eski kasa olduğunu sanmıyorum.
 

Yeni konular