YKS 100K yapmak zor mu?

Kardeşim hiçbir tecrüben yok millete tavsiye veriyorsun. Antremanlarla Mat 2 zaman kaybıdır, günde 30-50 parargaf çözülecekmiş, 1 saat kitap okunacakmış, günde 2 saat çalışılacakmış bunların hepsi hikaye masal ölü tavsiyeler. Paragrafla kitap okumanın alakası yok, günde 30-50 paragraf çok fazla parargraf netler değişkendir inişli çıkışlıdır, 50 parargaf nereden baksan 50 dakika sürer oda hızla okuman varsa geri kalan 1 saat 10 dakika da ne yapacaksın? 11.sınıf için 10 tane yeterli, Antremanlarla mat 2 vakit kaybıdır klasik basit sorularla hiç bir yere varamazsın bir tane basit kitap çözüp hemen ortaya seviyeye geçilip zorlanılmaya başlanmalı, 2 saatle bir yer kazanılmaz. Senin tavsiyelerine sabahtan akşama kadar oyun oynayan senin gibi ders çalışma sistemi olmayan "12'de hallederim" kafasında olanlar inanır.

Kardeşim hiçbir tecrüben yok millete tavsiye veriyorsun. Antremanlarla Mat 2 zaman kaybıdır, günde 30-50 parargaf çözülecekmiş, 1 saat kitap okunacakmış, günde 2 saat çalışılacakmış bunların hepsi hikaye masal ölü tavsiyeler. Paragrafla kitap okumanın alakası yok, günde 30-50 paragraf çok fazla parargraf netler değişkendir inişli çıkışlıdır, 50 parargaf nereden baksan 50 dakika sürer oda hızla okuman varsa geri kalan 1 saat 10 dakika da ne yapacaksın? 11.sınıf için 10 tane yeterli, Antremanlarla mat 2 vakit kaybıdır klasik basit sorularla hiç bir yere varamazsın bir tane basit kitap çözüp hemen ortaya seviyeye geçilip zorlanılmaya başlanmalı, 2 saatle bir yer kazanılmaz. Senin tavsiyelerine sabahtan akşama kadar oyun oynayan senin gibi ders çalışma sistemi olmayan "12'de hallederim" kafasında olanlar inanır.
Tamam. Haklı olabilirsiniz ben onu temeli olmayanlar için yazdım tecrübe ile pek bir alakası yok ama dediğim gibi en iyi siz bilirsiniz uzatmayacağım...

Merhabalar şu an 11. sınıfa geçtim TYT temelin az çok var. Amacım 100k gibi bir sıralama yapmak yazılım mühendisliği istiyorum açıkçası. Birkaç sorum olacak sizlere şimdiden teşekkürler.

1) YKS çalışmak için 11. sınıf geç mi?

2)günde 2-3 saat çalışmak yeterli mi? (YKS için 2-3 saat okul için ayrı çalışacağım)

3) öğretmenler AYT'yi okulda halledebileceğimi söylediler AYT mf için sadece okul yeterli olur mu?
1) Hayır değil tam zamanı.
2) 11. sınıf için illa yeterli olacaktır ama 12. sınıfta bunu 5-6 saate çıkarman gerek.
3) Bir dershane, ya da alanına göre matematikten özel ders alman iyi olur.

Ayrıca şunu da dipnot düşeyim,
Yazılıma pek ilgisi olmayan ancak sağda solda duyulan yüksek maaş oranlarına tav olan bir kesim var. Yazılımda ilgin ve yeteneğin olmadıkça ilerleyemezsin. Her ders senin için zehir olur. Bir temelinin olması ve yazılıma yeteneğinin olması lazım. Sırf bu yüzden okulu bırakan çok kişi var. Umarım ileride sorun yaşamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı