YKS 2022 sıralamalar nasıl olur?

75-80 TYT 42-46 AYT ilk 85-90k gelir mi?
Bir de sizde de Allah korusun "ya yanlış kodladiysam, şu soruyu boş bırakmıştım, ondan sonra ya yanlış yaptıysam" falan oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler 75-80 tyt 42-46 ayt ilk 85-90k gelir mi?
Bir de sizde de Allah korusun "ya yanlış kodladiysam, şu soruyu boş bırakmıştım, ondan sonra ya yanlış yaptıysam" falan oluyor mu?
He ya hiç sorma. Hatta geçenlerde gece gece moralim bozuldu acaba böyle bir şey yaptım mı diye sonra hatırlamaya çalıştım. Sanırım yapmadım öyle bir şey. Umarım...

İnternette şu an sıralama konusunda çok farklı yorumlar dönüyor 😂. 2019'dan iyi gelme ihtimali bence yok. Kimi hocalar 19-21 sınavı kimisi direk 20 kimisi de 19-20 arası gelir diyor. 2022 sonuçları çok değişik olacak bu da sistemin sürdürülebilirliğini kaybettiğini gösterir sistem değişmesi muhtemel. Şu net şu sıralama getirir bence çok doğru değil inanın her şeyi sonuçlar açıklandığı vakit göreceğiz.

Bazı arkadaşlar 2019-2020 arası diyor fakat sınava şöyle bir bakıldığında 2019'a benzer hatta türkçesi ve sosyal kısmı 2019'a göre daha zor. Ben eşit ağırlıkçıyım, sayısalı bilemem fakat matematiği de bence 2019 ile aynı düzeyde. Yani standart sapmalarında yardımıyla 2019'a benzer veya daha iyi gelmesini diliyorum. Tek sıkıntı 2021'den sonrası. Benim ilk YKS sınavım 2021'di ve oldukça zorlamıştı. O kadar zorluğu gören ortalama ve yüksek kapasiteli öğrenciler kendilerini çok iyi hazırladılar eğer yığılma olursa bence 10K-50K arası olacak.

Ben 2020nin bile biraz altında kalabilir siralamalar diyeni duydum. 😄😂. Şaka mı yapıyorsunuz ya. Tytde matematik kolaydı, Türkçe çok zordu. Sosyal ve fen orta-zordu. Ekstra süreden sebep falan deniyor fakat Türkçe o ekstra sürenin hepsini hemen hemen herkesten aldı. Aytde ise sayısal için konuşuyorum ve matematik 2019 çok benzeriydi. 2020 ile kıyaslanması teklif dahi edilemez 😂 (lti gibi en eleyici konular yoktu, tyt sınavı gibiydi 2020 ayt mat). Fen ise geçen seneye göre çok daha zor diğer ayt lere göre de daha zor olan bir sinavdi(yine 2020 ile kıyas edilemez konular eksikti 2020de). Sonuca gelecek olursak ekstra katılımcılar, geçen sene sınavın zor olmasindan sebep ona hazırlanıp daha kolay bir sınav gelmesinden sebep 2019dan daha zor olması kısmının nötrleneceğinden siralamalarin 2019 a çok yakın olacağını düşünüyorum. Çok merak ediyorum ne gelecek sıralamalar. 2020gibi gelirse Samanyolu spikeri gibi bayılırım.

Ben 2020nin bile biraz altında kalabilir siralamalar diyeni duydum. 😄😂. Şaka mı yapıyorsunuz ya. Tytde matematik kolaydı, Türkçe çok zordu. Sosyal ve fen orta-zordu. Ekstra süreden sebep falan deniyor fakat Türkçe o ekstra sürenin hepsini hemen hemen herkesten aldı. Aytde ise sayısal için konuşuyorum ve matematik 2019 çok benzeriydi. 2020 ile kıyaslanması teklif dahi edilemez 😂 (lti gibi en eleyici konular yoktu, tyt sınavı gibiydi 2020 ayt mat). Fen ise geçen seneye göre çok daha zor diğer ayt lere göre de daha zor olan bir sinavdi(yine 2020 ile kıyas edilemez konular eksikti 2020de). Sonuca gelecek olursak ekstra katılımcılar, geçen sene sınavın zor olmasindan sebep ona hazırlanıp daha kolay bir sınav gelmesinden sebep 2019dan daha zor olması kısmının nötrleneceğinden siralamalarin 2019 a çok yakın olacağını düşünüyorum. Çok merak ediyorum ne gelecek sıralamalar. 2020gibi gelirse Samanyolu spikeri gibi bayılırım.
Ya aslında sıralama tahminleri doğru değil ama insan izlemeden de duramıyor maalesef 😅. Ama en muhtemeli 2019 ve 2020'nin ortalaması olmasıdır.

Ya aslında sıralama tahminleri doğru değil ama insan izlemeden de duramıyor maalesef 😅. Ama en muhtemeli 2019 ve 2020'nin ortalaması olmasıdır.
Aynen en sağlıklısı sonucu beklemek. Ama 2019 ve 2020 arasını ben en kötü hali olarak düşünüyorum. Çünkü insanlar matematiğin yapilabilir olmasından sebep fenin zorluğunu atlıyor aytde.

Geri
Yukarı