YKS 2022'de ilk 10.000'e girmek kolay mıydı?

delebrox

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba YKS 2022 sınavına girmiş yada bu konuda bilgisi olanlara sorum olacaktı.

2022 sınavında ilk 10.000'e girmek kolay mıydı ?

Son düzenleme:
Değildi tabiki. Hangi senede ilk 10 bin kolay olsun. EA sorarsan sayısala nazaran daha yüksek bir ihtimal ancak sayısal için tabiki hayır. İyi bir sonuç için her zaman düzenli ve uzun süreli çalışmak zorunludur.

İlk 10bin sıralamasına her sene 10bin kişi girer. Neden dedin dersen. Aynı adamları farklı sınava sok ilk sınavda 300 civarı puanlar alsınlar 2. sınavda 400 civarı puan alsınlar. Her türlü ilk 10bindeler.

Adam akıllı çalışmazsan 100 bine girmende zor.

İlk 10bin sıralamasına her sene 10bin kişi girer. Neden dedin dersen. Aynı adamları farklı sınava sok ilk sınavda 300 civarı puanlar alsınlar 2. sınavda 400 civarı puan alsınlar. Her türlü ilk 10bindeler.

Adam akıllı çalışmazsan 100 bine girmende zor.
Değildi tabiki. Hangi senede ilk 10 bin kolay olsun. EA sorarsan sayısala nazaran daha yüksek bir ihtimal ancak sayısal için tabiki hayır. İyi bir sonuç için her zaman düzenli ve uzun süreli çalışmak zorunludur.
11.sınıf öğrencisiyim en son ki tyt netim 70 sizce şuanlık nasıl ve ne önerebilirsiniz ?
hedefim bilgisayar mühendisliği ve ilk 10.000'e girmek istiyorum

2022 de say 7100 yaptım, son 6 ay günde 3-4 saat, son 2 ay da biraz daha arttırarak düzenli çalışıyordum. 10 bin çok abartılı sıralamalar değil yapman gereken oturup düzenli bir şekilde konulara çalışmak, yeterli sayıda test kitabı çözmen. Karşına çıkacak her türlü soru tipini görmen gerek, bu da soru çözerek oluyor. Başarısızlığına bahane bulamayan tipler öğrenci sayısı arttıkça işlerin zorlaştığını savunur ama sınava istese 10 milyon kişi girsin nitelikli öğrenci sayısı her zaman aynı kalıyor aklında olsun.

ilk 10 bine girmek hiçbir zaman çok kolay olmadı ki. 11. sınıfa göre 70 TYT neti kötü değil bence. Gerekli rehberlik hizmetini dershane veya okuldan bir şekilde alıyorsan onlar senin ne zaman AYT odaklı çalışman gerektiğini söyleyecektir. Şimdilik kendi sınavlarına çalışırken zaten bir yandan AYT konularını görmüş olduğun için olabildiğince sınavlarından yüksek almaya bak. 12. sınıfta AYT konularına çalışırken büyük kolaylık olur. Şimdilik TYT netini yükseltmeye ve okul sınavlarına odaklanmaya bak. Sana tavsiyem okuma hızını artırmaya çalış. 95 değil de 105 soru yetiştirmeye başladığım zaman 10 net yükselmişti. Daha da hızlandıkça artan net sayısı artacak elbet.

2022 de say 7100 yaptım, son 6 ay günde 3-4 saat, son 2 ay da biraz daha arttırarak düzenli çalışıyordum. 10 bin çok abartılı sıralamalar değil yapman gereken oturup düzenli bir şekilde konulara çalışmak, yeterli sayıda test kitabı çözmen. Karşına çıkacak her türlü soru tipini görmen gerek, bu da soru çözerek oluyor. Başarısızlığına bahane bulamayan tipler öğrenci sayısı arttıkça işlerin zorlaştığını savunur ama sınava istese 10 milyon kişi girsin nitelikli öğrenci sayısı her zaman aynı kalıyor aklında olsun.
3-4 saat çalışıyorsun iyi de geri kalan vakitte ne yapıyordun? Gerçekçi gelmedi.

3-4 saat çalışıyorsun iyi de geri kalan vakitte ne yapıyordun? Gerçekçi gelmedi.
4 saat ders 8 saat uyku 8 saat okul kalan 4 saat yolda geçen zaman, yemek, dinlenme, bilgisayar, kitap. Hafta sonu biraz daha fazla çalışıyordum, onun dışında full bilgisayar oynar kitap okurdum. İnandırıcı gelmeyen nedir? 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı