YKS 2023 diğer senelere göre zor olur mu?

WoozlY

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
2023 YKS'ye gireceğim dil öğrencisiyim yakın zamanda 2022-2021-2020 YKS'de ki YDT sorularını çözdüm 68-70 net cıkardım onlarda fakat bu sene nasıl olur hiç bilmiyorum. Nisan ayında MEB 3 adımda YDT denemeleri dağıtmıştı. 3.adım kitabında 3.denemeden itibaren zor olmaya başlıyordu sorular ve 22-21-20 YDT sorularindan çok uzak zor sorular, zorluk olarak, vardı. Sorum şu: bu 3.adım kitabinda 3.denemeden itibaren sorular iyice C1 seviyesine çıkıyordu. 2023 YDT de böyle olur mu yoksa geçen seneler gibi orta seviye bir sınav mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam depremden dolayı sınavı kolay yapacaklar diye bir beklenti var. Lgs de kolay olmuş. Fakat bu sene meb'in verdiği yayınlar kaliteliydi. Ve geçen sene çok kolay olduğu için bu sene zor çıkması bekleniyordu. Ne olacağı belli olmaz ama bence kolay çıkacak.

Zor olacağını zannetmiyorum. Depremden dolayı daha kolay bile olabilir.

Bir de üstteki arkadaşın dediği gibi, sınavın zor veya kolay olması pek bir şeyi etkilemez. Hatta kolay olması çalışanlar açısından daha kötü olur, kolay soruyu herkes yapar çünkü.

Sınavın kolay olması sizin işine yaramaz, eğer kolay gelirse herkes yapar böyle olunca da yığılma olur. Sınav ne kadar eleyici olursa sizin için o kadar iyi.

Hocam haklisiniz da yığılma bildiğim kadarıyla dil içinepey düşük bir sıralamada yaşanıyor yani 10-15k gibi benim hedef 19-20k. Gene gerci etkilenirim de yapacak bir şey yok 11 gün kaldı bekleyip göreceğiz.

Geri
Yukarı