YKS 6 ay kala neye ağırlık verilmeli?

sequtate

Femtopat
6 ay kaldı. AYT matematik çalışmaya başlamıştım. AYT fen 0'dı, fene döndüm. Mat eksik kaldı. Geometri de yok. TYT deneme çözüp yanlışların çözümlerini izleyerek devam ettireceğim. TYT 30-35 net hedefim sayısal 180-200k ve neye çalışacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan kendine pay biç. Net kazanabileceğin konulardan ve arka plana atabileceğin konulardan bahsediyor. Kanalın diğer videolarına da bakabilirsin.

Gündelik olarak tek bir derse odaklanmak yerine 2 3 derse eşit payda odaklanmanızı öneririm bence. Zira günde sadece 1 derse odaklanıp geriye kalan konularda eksiklik hissetmeniz normal bu yüzden kendinizi çok sıkmadan eşit şekilde yaparsanız hem daha fazla konu öğrenir hem de daha verimli bir vakit geçirmiş olursunuz.

Eylül başı başladım TYT geometri hariç 3 ayda bitirdim. AYT mat türev, integral kaldı. Fen kısmında biyoloji ve kimyaya bu hafta başlıyorum fizikte itme ve momentumdayım. TYT de artık soru çözüp yanlışlarıma bakıyorum. Geometriyi Kenan Kara'dan dinliyorum.

6 ay boyunca tek yapmamız gereken çalışmak çalışmak 6 ay kısa bir süre değil.

Sizce bu durumda 180-200k için günlük minimum kaç saat çalışmak gerekli?
Saatler boyu uzatarak çalışmayı çok doğru bulmuyorum. Elbet bu şekilde çalışanlarda var, saygı da duyuyorum. Lakin hepimiz özünde insanız ve kendimize vakit ayırmaya ihtiyacımız olacak. 1 günü parçalara ayırarak 4 5 saat şeklinde çalışmak ilk aşamada yararlı olacaktır. Tabi ki bu dediğimden daha fazlasını yapmanız yararınıza ancak düzenli çalışma programı ilk etapta şart.

Minimum yok çalışabildiğin kadar çalış sana kalmış. Belli bir saat ortalaması tutturduğunda onun altına inmemeye çalış. Hedefin sınavın içinden geçmek olursa 180-200k her türlü gelir.

Saatler boyu uzatarak çalışmayı çok doğru bulmuyorum. Elbet bu şekilde çalışanlarda var, saygı da duyuyorum. Lakin hepimiz özünde insanız ve kendimize vakit ayırmaya ihtiyacımız olacak. 1 günü parçalara ayırarak 4 5 saat şeklinde çalışmak ilk aşamada yararlı olacaktır. Tabi ki bu dediğimden daha fazlasını yapmanız yararınıza ancak düzenli çalışma programı ilk etapta şart.
Çalışma programlarına hiç bir zaman uyamıyorum.

Çalışma programlarına hiçbir zaman uyamıyorum.

Ya bak konuyu takip ediyorum bende bunları yaşadım. Plana bende pek uyamıyordum ama sadece şöyle bir plan yap mesela 1 haftalık bir r çalışma planı hazırla ve o 1 haftada hangü gün hangi konuları bitireceğini yaz, saat ve zaman yazma o zaman oturuyor plan.

Geri
Yukarı