YKS 9 aylık çalışma ile sayısalda ilk bine girilir mi?

9 ay günde 6 saat çalışmayla ilk 50 bine zor girersiniz maalesef bir gerçek bu. En azından cümlelerinizden bu çıkıyor. Sayısalda ilk 1000'e giren insanlar genellikle fen lisesi temelli yani temeli çok sağlam kişiler. Hatta bu sadece ilk 1000 değil ilk 20 bin diyebiliriz.

İlk 1000'e neden girmek istiyorsun? Hedefin nedir?
Hedefim Sabancı Üniversitesi mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi. Sabancı'nın güzel yanı mühendislik bölümlerini 2. sınıfta seçiyorsunuz. Bu sayede bölüm değiştirmek gibi bir uğraşa girmiyorsunuz. İlk sene fakültedeki tüm bölümlerin derslerini görüyorsunuz ve ona göre alanınıza yöneliyorsunuz. İlk bine girmek istememin sebebi de iyi bir okulda okumak ve yurtdışına gitmek.

Teorik bir cevabı yok. O yüzden Allame'nin bir lafıyla noktayı koymak isterim: ''Yıldızları hedef al, ulaşamazsan da göğe yükselirsin.''

Çok spesifik bir soru. Bizim fen lisesinde bir üst dönemdeki arkadaşım son sene çalışıp 4K yapmıştı mesela. Ama günde 6 saat değil 13-14 saat çalışarak. Ben de bu sene çalıştım sadece ve MSÜ anca 20k geldi. Tabii arkadaşımdan daha az çalıştım ben. Eğer düzenli bir şekilde hiç salmadan günde 12+ saat çalışabileceksen neden olmasın. Arkadaşım sınava 2 gün kala hâlâ yurtta ders çalışıyordu sabahın 5'inde. Sana kalmış bir şey yani. Ben de mezuna kalmayı düşünüyorum bu arada :(

Çok spesifik bir soru. Bizim fen lisesinde bir üst dönemdeki arkadaşım son sene çalışıp 4K yapmıştı mesela. Ama günde 6 saat değil 13-14 saat çalışarak. Ben de bu sene çalıştım sadece ve MSÜ anca 20k geldi. Tabii arkadaşımdan daha az çalıştım ben. Eğer düzenli bir şekilde hiç salmadan günde 12+ saat çalışabileceksen neden olmasın. Arkadaşım sınava 2 gün kala hâlâ yurtta ders çalışıyordu sabahın 5'inde. Sana kalmış bir şey yani. Ben de mezuna kalmayı düşünüyorum bu arada :(
20k gayet iyi neden mezun düşünüyorsun hedef kaç?

Yeni konular

Geri
Yukarı