YKS giriş fotoğraf sıkıntısı

Bilal Uysal

Hectopat
Merhaba, bu sene ilk defa YKS sınavına gireceğim açık liseden mezun oldum. Sınava başvuru yapacağım fakat çoğu kişi 6 ay önceki fotoğrafın lazım vs. dedi. Bendeki fotoğraf ise benim eski kilolu halim değiştirmek istedim. Tamam okey dedim okula gittim fotoğraf değiştirmek için meslek lisesi var oradan oluyormuş gittim adam dedi senin fotoğrafın değişmiyor zaten kimliğin yeni bu fotoğrafla yaptır alırlar dedi. Bende şüpheye düştüm ya almazlarsa diye şimdi kimliğimi değiştirmeye kalksam 7-10 gün sürüyor yazıyor zaten 9 gün kaldı sizce yaptırmalı mıyım çok tereddüt içinde kaldım. Acaba kimliğimi değiştirdikten sonra mı yapsam veya yaptırayım sonra mı değiştireyim karar veremedim yardımcı olabilir misiniz?

Ben de 4 yıllık fotomla başvurumu yaptım bile, geçen sene de bu fotoğraf ile giriştim sorun olmaz.
Ama olursa 🫡 ben🫡, hiç aklıma gelmemişti beni de şüphe ettirdiniz umarım sorun olamaz.

Geçen yıl 2018'den kalma fotoyla girdim bu senede gireceğim sıkıntı olmaz.

Benim de 2019'da çektirdiğim fotoğraf fakat insan tırsıyor, ben de değiştim bayağı aslında. Sorduğum insanlar yüzündeki benleri gösterirsin diyorlar yeterli olur mu sizce. Çoğu kişi ben gözlüksüz fotoğrafımla gözlüklü girdim diyor, riske atmak istemiyorum pek.

Geçen yıl 2018'den kalma fotoyla girdim bu senede gireceğim sıkıntı olmaz.

Ayrıca kimliğin geçerlilik süresi denen bir şey var.

Benim de böyle yazıyor hatta MSÜ'ye bu fotoğrafla gireceğim de MSÜ'ye giremesem pek bir şey kaybetmem ama bu sınav...

Dosya Ekleri

• Screenshot_36.png
    Screenshot_36.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 119
Arkadaşlar konu hakkında net bilgisi olan var mı? Aynı durumdan muzdarip olduğum için yeni konu açmak istemedim, benim kimlik fotoğrafım da 6 yıllık, bir problem olur mu? Birkaç kişi benzemesi gerekiyor dedi ama 6 yıl önce çocukken çekilmiş bir fotoğraf olunca insan endişeleniyor ister istemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı