YKS için çalışmaya başlıyorum

SatoruGojo

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bu yazıyı okuyorsanız, üniversite hakkındaki tüm olumsuz yargılarımı bir köşeye koymuş ve 21 şubat itibarı ile sınava çalışmaya başlamış durumdayım.
Bu güne kadar bekletmeden önce zaten okulda ufak atılımlar yapıyordum, fakat şimdi bazı şeylerden fedakarlık etmeli ve hedeflediğim üniversiteye girmek için.
Tam gaz çalışma zamanı.

Hedefim Akdeniz Üniversitesi'dir. Bölümü ise sıralamaya ve puana göre belirleyeceğim. Ana hedefim aşçılık veya gastrono midir? Eğer bu iki bölümü tutturamazsam diğer bölümlere yöneleceğim. Büyük ihtimalle İngiliz dil edebiyatı, turizm rehberlik vb bölümlerden faydalanırız artık. Ama ana hedefim 100 bin ile 20 bin arası (imkansız ama denemekten zarar gelmez). İkincil hedef ise 500 bin ile 100 bin arasıdır.

Sınav'ı başarıyla verdiğimde sonucu sizlerle paylaşacağım. Umarım hedeflediğim yere 3 aylık kısa bir sürede ulaşırım (4 yıllık zor olsa da 2 yıllık bile yeterli olur)

Dostum ben de aynı durumdayım beraber düzeliriz inşallah. Sınavdan sonra gelip bu konuya bakarız. 😁

Dostum ben de aynı durumdayım beraber düzeliriz inşallah. Sınavdan sonra gelip bu konuya bakarız. 😁

Puanlara baktım ve 3 aya kazanılacak bir üniversite orası. Yani kazanamamak için skill issue falan gerekiyor herhalde :D. 4 yıllık kazanmak zor ama 3 aya 2 yıllık çok rahat kazanılır.

İki tane gastronomi bölümü vardı ikisinde de puanlar yüksek gördüğünüz gibi. Aşçılığa bakcaktım ama onu da göremedim sanırsam aşçılık yok.

1708456365330.png

1708456377685.png

Yeni konular

Geri
Yukarı