YKS nasıl geçti?

Sınav 2022'nin az bir tık zoru olmuş. Türkçe gereksiz süre harcatan sorular barındırıyordu, sosyal de orta seviye idi. Matematik ve fen ise kolaydı. Genelde 29-30 mat neti yapıyorum ancak bu sınav fulledim. Hayal kırıklığı oldu benim için. Yığılma olacak.

Her zamanki gibi zor olduğunu iddia edenler ve inatla kolay olduğunu söyleyenler var. Durum nedir? Ben sınava girmediğim için yorum yapamıyorum ama merak da ediyor insan.

Abim girdi ama onun dediğine göre diğer senelere göre daha da kolaymış, yapmak için çok zeki olmaya gerek yokmuş. Ben onun dediklerine ithafen demek istiyorum ki bence bir sınav eleyici olmalı, çalışanla çalışmayanın arasında bir fark olması gerek. Şunu da demek istiyorum ki LGS sınavında da çok kolay sormuşlar denemede 200 alan sınavda 400 almış. Bence bu yanlış bu sene aşırı fazla bir yığılma olacak. Bakalım yarın olan AYT sınavı da kolay olacak mı?

Soruları internete düştü diyenler vardı. Şifreli RAR olarak buldum bir yerde ama kıramadım henüz.

O soruların TYT Türkçe ilk sorusu vardı bende, güyya o soru 1.soruymuş vs vs. hem o soru bir test kitabına ait hem de TYT'ye girenlere sordum. Palavradan ibaret. Deepx'de prezident satıyordu 7kya.

Soruları merak ettiğimden girdim benim senemde sorduklarından bile kolaydı. 2022'de de çok kolay sormuşlardı ama bu sene kolaylığı iyice abartmışlar. Yarın AYT matematiği zor yapsalar bari.

Geri
Yukarı