YKS öğrencisi için tablet önerisi

Hocam YKS öğrencisi dediğiniz için PT üzerinden önermedim. Yoksa öğrenci indirimini alma gibi bir şansınız varsa yararlanabilirsiniz. Site güvenilir fakat Macbook'larda yaptıkları gibi güzel bir indirim göremedim ben. Başka sitelerden bu seti toplayınca da 100-150 TL fazlasına geliyor sadece. Film izlerken ekranda siyahlar tam siyah gözükmeyeceğinden ötürü karanlık sahnelerde çok iyi gözükmeyebilir lakin bu fiyatta muadillerinde de çok daha iyi bir ekran yok. Bir de sunulan kasa ekran oranı tamamen çağ dışı bence artık. Onun dışında 4-5 seneyi, hatta genel kullanımda çok daha fazlasını da rahatlıkla götürür.
Hocam ben ips ekrana veya ekran çerçeve oranına takılacağımı pek sanmıyorum. Pt üzerinden öğrenci belgemi gönderince indirimden yararlanabiliyorum hocam zaten ipadin fiyatı 7000 tlye geliyor kalemde hiç indirim yapmıyorlar maalesef.

Hocam ben ips ekrana veya ekran çerçeve oranına takılacağımı pek sanmıyorum. Pt üzerinden öğrenci belgemi gönderince indirimden yararlanabiliyorum hocam zaten ipadin fiyatı 7000 tlye geliyor kalemde hiç indirim yapmıyorlar maalesef.
Hocam indirimden yararlanmanız için üni öğrencisi olmanız gerekmiyor mu, ben mi yanlış biliyorum? Eğer lise öğrencileri de yararlanabiliyorsa ne güzel.

Edit: Şimdi baktım orta öğretim de gözüküyor. Nedense benim aklımda sadece üniversite kalmış. O zaman sıkıntı yok.

Hocam indirimden yararlanmanız için üni öğrencisi olmanız gerekmiyor mu, ben mi yanlış biliyorum? Eğer lise öğrencileri de yararlanabiliyorsa ne güzel.

Edit: Şimdi baktım orta öğretim de gözüküyor. Nedense benim aklımda sadece üniversite kalmış. O zaman sıkıntı yok.
Hocam ben de şaşırdım öğrenci belgemi tanımladığımda onaylanmıştır dedi sonra baktığımda ortaöğretime de destek olduğunu gördüm.

Hocam açık konuşacak olursam ben Apple Pencil kullanmama rağmen hissiyatını beğenmiyorum. Samsung'un kaleminin daha yumuşak ve rahat bir yazım hissiyatı var, tam tersi olarak da Apple Pencil çizimlerde çok daha rahat. Samsung'un kalemi nasıl ki bir kurşun ya da tükenmez kalem kağıda tutunuyorsa ekrana öyle tutunuyor. Apple Pencil daha çok pilot kalem gibi. Yazı yazarken beni memnun etmedi, çok hissiz geldi. Bu hissiyatı anlamak için denemek gerek bence, teknoloji marketlerinde bulabilirseniz iki kalemi de kullanmakta fayda var. Apple Pencil'in daha tak tuk eden bir yapısı var tablet üzerinde. Hatta ilk zamanlarda tabletin ekranını çiziyor mu acaba diye bayağı bir takıntı yapmıştım kendime. Bunun için de Paperlike isminde jelatinler çıkarmışlar ve bu rahatsız edici hissi ortadan kaldırdığı söyleniyor, ben hiç denemedim ama denemeye değer. Muadillerini de hiç kullanmadım bu yüzden bir şey söyleyemeyeceğim.
Hocam aklıma bir soru takıldı. Sipariş yarın gelecek ancak iphone telefonumda kullandığım icloud ile mi kullanmamı önerirsiniz yoksa farklı bir icloud hesabı mı kullanmalıyım ipadde? Kullanım amacı eğitim olacağı için ne yapsam bilemedim.

Hocam aklıma bir soru takıldı. Sipariş yarın gelecek ancak iphone telefonumda kullandığım icloud ile mi kullanmamı önerirsiniz yoksa farklı bir icloud hesabı mı kullanmalıyım ipadde? Kullanım amacı eğitim olacağı için ne yapsam bilemedim.
Aynı icloud üzerinden kullanmanız daha iyi olur bence. Daha önce de bahsettiğim gibi aldığınız notlara metroda otobüsteyken falan göz gezdirebilirsiniz. Ben telefonum Samsung olduğu için tabletten aynı Samsung Account üzerinden not almıştım ki notlar telefonuma da gelsin. Ve gerçekten de notlarınızın her daim cebinizde olduğunu bilmek bir özgürlük veriyor insana. Notların karışmasından endişe ediyorsanız güzelce grupladığınızda (Bölüm, ders, konu şeklinde) hiçbir karışıklık olmuyor. Direkt olarak istediğiniz nota ulaşabiliyorsunuz.

Aynı icloud üzerinden kullanmanız daha iyi olur bence. Daha önce de bahsettiğim gibi aldığınız notlara metroda otobüsteyken falan göz gezdirebilirsiniz. Ben telefonum Samsung olduğu için tabletten aynı Samsung Account üzerinden not almıştım ki notlar telefonuma da gelsin. Ve gerçekten de notlarınızın her daim cebinizde olduğunu bilmek bir özgürlük veriyor insana. Notların karışmasından endişe ediyorsanız güzelce grupladığınızda (Bölüm, ders, konu şeklinde) hiçbir karışıklık olmuyor. Direkt olarak istediğiniz nota ulaşabiliyorsunuz.
1679505756123.jpeg

Hocam ipad geldi ancak incelerken şöyle bir defo tespit ettim sizce bu nedir, hasar almış gibi ancak yakınlarım fabrika çıkışı böyle olabiliyor dedi. Sizin yorumunuz nedir hocam?

Eki Görüntüle 1711043
Hocam ipad geldi ancak incelerken şöyle bir defo tespit ettim sizce bu nedir, hasar almış gibi ancak yakınlarım fabrika çıkışı böyle olabiliyor dedi. Sizin yorumunuz nedir hocam?
Hocam fotoğrafta pek belli olmuyor. Bu biraz da sizin hissiyatınıza bağlı. Geometrik olmayan, tırnağınızla girintili çıkıntılı hissettiğiniz bir zeminse hasardır muhtemelen. Diğer türlü aklıma telefonların ve bazı tabletlerin çerçevesinde olan anten çizgileri geliyor fakat bunun boyutu epey küçük görünüyor.

Benim tabletimde de bu şekilde:

20230322_222719.jpg

Hocam fotoğrafta pek belli olmuyor. Bu biraz da sizin hissiyatınıza bağlı. Geometrik olmayan, tırnağınızla girintili çıkıntılı hissettiğiniz bir zeminse hasardır muhtemelen. Diğer türlü aklıma telefonların ve bazı tabletlerin çerçevesinde olan anten çizgileri geliyor fakat bunun boyutu epey küçük görünüyor.

Benim tabletimde de bu şekilde:

Eki Görüntüle 1711169
Tırnağımı sürünce çıkıntı olmadığı anlaşılıyor ancak pürüzlü bir yer hocam emin olamadım.

Tırnağımı sürünce çıkıntı olmadığı anlaşılıyor ancak pürüzlü bir yer hocam emin olamadım.
Hocam pürüzlüyse bahsettiğim anten çizgilerinden olma olasılığı çok yüksek. Kullandığınız telefonda bu çizgilerden varsa onun dokusunu da tırnağınızla kontrol edin, muhtemelen benzerdir. Canlı şekilde İpad 9 görmediğim için bir şey söyleyemiyorum maalesef. Ürünün sergilendiği bir teknoloji marketinde aynı yerde böyle bir pürüzlü yüzey var mı kontrol edebilirsiniz. İçiniz rahat etmezse Apple destek ile iletişime geçin. Fakat telefon edin benim tavsiyem, yazan arkadaşlar ya bilgisiz ya da ilgisiz oluyorlar çoğunlukla.

Yeni konular

Geri
Yukarı