YKS son 70 günde heves kalmadı

E R E N

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar.
Bu sene 2024 YKS'ye gireceğim ancak artmayan netler olsun, odaklanamamak olsun, belirsiz hedefler olsun çok sıkılmış durumdayım. Yapmaya layık hiçbir meslek bulamıyorum ve son 70 gün kaldığını düşündükçe kötü hissediyorum. Sürekli kendimi motive etmeye çalışıyorum ama masanın başına oturduktan sonra dikkatim yarım saat sonra falan dağılmış oluyor, yapamayacağımı düşünüyorum. Netlerim TYT toplam 70-80 civarında. Türkçe 30-35. sos 12-16. mat 20. fen 10-15 şeklinde diyebilirim.

Asıl beni endişelendiren kısım olan AYT.
Ortalama 30-40 net civarlarında.
15-20 net mat.
15-20 net fen.
Şeklinde.

Sizce kalan zamanda ilk 20-30 k gibi dereceler elde edebilir miyim?
Şu aralar Full AYT bakıyorum muhtemelen son 30-40 gün kalana kadar böyle devam edeceğim. TYT için sadece deneme atıyorum. Mat ve fen branş ağırlıklı olarak. Son ay günlük 1 TYT 1 AYT detaylı analizi ve bol bol branş denemesi atmak, soru bankalarına daha az bakmayı planlıyorum. Sizce ek olarak ne yapmalıyım bir de dikkatimi nasıl toplayabilirim?
Eğer istediğim gibi bir sıralama elde edemezsem mezuna kalınır mı? Açıkçası bu sene olmayacağına dair şüphelerim olmasına rağmen mezuna kalırsam her türlü yaparım diye düşünüyorum. Haricinde mezun senemde dersin yaninda spor, kültür, yazılım bilgisi ve enstrüman becerisini de yanında götürmeyi düşünüyorum. O yüzden mezuna kalmak da bana o kadar kötü gelmiyor ama ilk seneden bitirmek için elimden geleni yapacağım. Bu konuda düşünceleriniz neler acaba? Sizin sınav seneniz nasıldı ya da eğer siz de bu sene sınava girecekseniz mezun ya da ilk seneniz olması fark etmez tavsiye verebilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkansız değil ise tamamdır hocam cevabınız için teşekkürler elimizden geleni yapacağız artık olmazsa da 1 sene mezun yapacak bir şey yok bu saçma eğitim sisteminde başarısız olursam kendimi çok da suçlayacağımı sanmıyorum sadece zamanında hakkını vererek çalışmadığım için pişmanlık duyarım muhtemelen ama bu da olmasın diye elden gelenin en iyisini yapmak lazım.
İyi forumlar...

Yeni konular

Geri
Yukarı