YKS son 70 günde ne yapılmalı?

Hocam sizin biyolojiniz nasıl, veya nasıldı? Bir türlü anlayamıyorum şu dersi fizik kimya matematik geometrim iyidir ama şu biyolojiyi hiç yapamıyorum. Dersanede anlatıyorlar hep karmaşık latince kelimeler var. Dolaşım konusu Türkçe başlamıştı, ilk baş anlıyordum dedim tamam yaparım bunu, sonra bi girdi latince hormonlar falan filan.. Yok abi bunları aklımda tutmam mümkün değil diyorum. Hafızam da öyle zayıf falan değil, diğer derslerdeki formülleri hiç unutmam. Fizik kimya geometri bitti, toplasan 100'den fazla formül vardır hepsi aklımda. Ama şu ders kafamda durmuyor, daha doğrusu kelimeleri bile telaffuz edemiyorum ki. Yok bilmem ne sinojen falan. İşin komik tarafı ise sınıfta matematik, fizik derslerine katılan 2 kişiden biriyim, çoğu kişi bu derslerde zorlanıyor ama herkes biyolojiye katılıyor bir şeyler söylüyor ama ben çıtı çıkmayan tek kişiyim sınıfta. Bende mi bir sorun var acaba diyorum? 0 biyoloji sıralamada geriye atar beni o yüzden bi 5-6 net yapayım diyorum en azından. Nasipse 1-2 haftaya 11. Sınıf meb kitabından başlıyorum. Sonra da 12 kısmına bakarım. Bir taktiği, kolay yolu vs. yok mu hocam nasıl çalışabilirim şu derse?
Biyoloji zibilyon tane ezber var, ben biyoloji için baya geç kaldığımı düşünüyorum. Az çok bilgim var bişiyler yaparım en azından.
Siz hangi mesleği düşünüyordunuz.
İşletme, endüstri müh. veya istatitik. Bu üçü arasında kaldım 😅

Geri
Yukarı