YKS sorularının çalınması iddiları neden gerçeği yansıtmıyor?

Peki hocam şunu soruyorum. Hadi muhalefet soruları çaldı iddiası attılar. Muhalefet bile bu soruları çalma kapasitesi gösteriyorsa herkes çalar zaten sorun orada değil mi?

E zaten hocam sorunun başı bu, daha önce de çalındı sonuçta değil mi ?

Gerçek olma ihtimali var. Daha önce KPSS sorularını sızdıran biri de ilan vermiş.

Hocam ben gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. Dediğim gibi bu bilgilere biz bile erişebiliyorsak çoktan olay olurdu zaten. Bunlar bu akşam ortaya çıkmış iddialar değil 10 Hazirana kadar dayanıyor.

E zaten hocam sorunun başı bu, daha önce de çalındı sonuçta değil mi?

Hocam evet çalınma ihtimali var zaten ben çok güvenen birisi değilim ancak bu kadar her şeyin kabak gibi ortada olması güvenilirliği en çok zedeleyen şey. Gelin Technopat'ta bütün YKS'ye girecekler para toplayalım alıp paylaşalım o zaman. Sence bu akıl karı mı?

8k eurosu olan birini kurban etmeden gerçek olup olmadığını kanıtlayamayız.Bu forumda öyle biri var mı beyler varsa seri etiketleyin de işimizi görsün.

Evet sınav yaklaşmışken malumunuz sorular çalındı söylemleri çeşitli forumlarda ve gruplarda yine artmaya başladı. Ben size olayı bir özet geçeyim.

Az önce bir arkadaşın konusuna yardım ederken gördüm soru çalınma iddiasını ve bir iki yere girince zaten kabak gibi ortaya çıktı gizli saklı bir şey değil kısaca. Sizde Google'a "YKS soruları çalındı mı?" yazıp bir iki yere girerseniz anlarsınız dediğimi.

KPSS sorularını çalıp satan eleman tekrar YKS sorularını çalmış. Bunları 7000 dolardan satıyormuş. Üstelik escrow yöntemiyle (bu yöntem çok güvenilirmişte para iadesi yapılırmış sorular istediğin gibi çıkmazsa falan filan). Her neyse kısacası ortada geçen sene çalan kişinin nickname i ve puan ortalaması çok iyi bir site ve üstüne para iadesi garanti bir ödeme yöntemi var. Harika diye düşünüyorsunuz. Öyle değil arkadaşlar.

Bu iddialar klasik her sınav haftası ortaya atılan ve sonrasında bir gerçekliği olmayan iddialar. KPSS'de evet sorular çalındı ve insanlar mağdur oldu ama ÖSYM aynı hatayı iki kez üst üste yaparsa ne o insanların sınava güveni kalır ne de üniversitelerin bir sağlamlığı. o yüzden girecek arkadaşlar gönüllerini rahat tutsunlar siz yapabildiğinizi yapın.

bu iddialar bu kadar sağlam ve bu kadar güvenilir olsaydı zaten bir iki tane muhalefet muhabiri çoktan sorular için onlara çerez parası gibi gelen 7000 doları atıp soruları yaymaya başlayıp iktidara sallardı. Bizim görebildiğimizi onlar göremiyor mu sanıyorsunuz?

Tekrardan içinizi ferah tutun. Sınavda başarılar. İyi akşamlar arkadaşlar. (ya da tünaydın artık ne zaman okuyorsanız)

Ne yani KPSS'de çalındı diye şimdi çalınmaz diye bir şey mi var ayrıca 7000 doları kanalların çöpe atacağını sanmam.

Geri
Yukarı