YKS süreci için geç mi kaldım?

Daha fazla  
Arkadaşlar şu an ekim ayının 12'sindeyiz. Ve ben çalışmaya ekim ayının başında başladım. TYT Türkçem çok iyi. TYT matematik idare eder. Eşit ağırlıkçıyım geç mi kaldım sizce? Bu arada bir şey sormak istiyorum. Ders çalışmaya her oturduğumda özellikle matematikte herhangi bir soru yapamadığım zaman stresten dersi yapamayacak dereceye geliyorum. Biraz geç başlama sebebi de budur? Sizde bu durum varsa nasıl aştınız? Tecrübesi olan arkadaşlar varsa söylerse sevinirim.

Hedefine göre değişiklik gösterir brom. Çok iyi bir Üniversite'de çok iyi bir bölüm istiyorsan, çok iyi bir sıralama yapmak istiyorsan rakiplerine kıyasla evet geç kaldın ama ortalama bir yerde ortalama bir sıralama istiyorsan geç değil kesinlikle daha kaç ay var. Ayrıca, çalıştığın süreçte aldığın verim her şeyden çok daha önemli. Kimisi 10 ay boyunca çalışır ama o kadar berbat bir düzeni vardır ki hiç verim alamıyordur, kimisi 4 ayda çok iyi bir çalışma düzeni ile TYT fuller, size bağlı birazda.

Hedefine göre değişiklik gösterir brom. Çok iyi bir üniversite'de çok iyi bir bölüm istiyorsan, çok iyi bir sıralama yapmak istiyorsan rakiplerine kıyasla evet geç kaldın ama ortalama bir yerde ortalama bir sıralama istiyorsan geç değil kesinlikle daha kaç ay var. Ayrıca, çalıştığın süreçte aldığın verim her şeyden çok daha önemli. Kimisi 10 ay boyunca çalışır ama o kadar berbat bir düzeni vardır ki hiç verim alamıyordur, kimisi 4 ayda çok iyi bir çalışma düzeni ile TYT fuller, size bağlı biraz da.

Haklısınız hocam. Doğrudur en iyi cevabı vermişsiniz aslında.

Bunları düşünerek zaman kaybetmek yerine çalışmaya devam edin. Eğer burada geç kaldın desek çalışmayı bırakacak mısın? Matematikte yapamadığın soruların olması normal bir şey, eğer o soruların üstüne gidip mantığını öğrenmiyorsan sorun var demektir. Eğer yapamadığın sorular çoğunluktaysa ya temelinde eksiklik vardır ya da seviyenin üstünde bir kaynak çözüyorsundur.

Bunları düşünerek zaman kaybetmek yerine çalışmaya devam edin. Eğer burada geç kaldın desek çalışmayı bırakacak mısın? Matematikte yapamadığın soruların olması normal bir şey, eğer o soruların üstüne gidip mantığını öğrenmiyorsan sorun var demektir. Eğer yapamadığın sorular çoğunluktaysa ya temelinde eksiklik vardır ya da seviyenin üstünde bir kaynak çözüyorsundur.

Hocam aslında çoğublukta değil. Fakat psikolojik olarak takıntı yapıyor. Yapamamak.

Geç kaldım diye düşünürsen 3-4 ay sonra yine gelip burada geç kaldımmı 4-5 ayda yetişir mi diye konu açıcaksın..Başla ve yapabildiğinin en iyisini yap.Unutma denememenin pişmanlığını yaşamak kadar kötü bir şey yoktur.Ben inanıyorum kalan sürede en iyi şekilde hazırlanısın.

Geç kaldım diye düşünürsen 3-4 ay sonra yine gelip burada geç kaldımmı 4-5 ayda yetişir mi diye konu açıcaksın. Başla ve yapabildiğinin en iyisini yap. Unutma denememenin pişmanlığını yaşamak kadar kötü bir şey yoktur. Ben inanıyorum kalan sürede en iyi şekilde hazırlanısın.

Haklısın reis vallahi stres duygusunu yenebilsem sorun yok da işte.

Geri
Yukarı