YKS ve hayatımı bir kız uğruna batırma sürecim

Evet 20k iyi sıralama. Kaldığınıza pişman oldunuz mu?

Egomu tatmin etmek için çıkmadım buna eminim. Neden çıktığımı biliyorum fakat burada anlatılabilecek bir şey değil.

Hocam yeni bir karar aldım. Güney Kore'li komşumuz var onunla konuşup korece dersi alacağım. Mezuna bırakma kararı aldım. Hem YKS'ye çalışıp hem de korece ders alacağım Güney Kore'de üniversite okumak için.

@Your Secret Stalker hocam sizce mantıklı mı?

Son düzenleme:
Hocam yeni bir karar aldım. Güney Kore'li komşumuz var onunla konuşup korece dersi alacağım. Mezuna bırakma kararı aldım. Hem YKS'ye çalışıp hem de korece ders alacağım Güney Kore'de üniversite okumak için.

Güney Kore'de nasıl üniversite okuyacaksınız? Bİlmediğim için soruyorum tabi ki bende o taraflara gitmek isterim.

Eğer gerçekten gidebileceksen mantıklı.

Güney Kore'de nasıl üniversite okuyacaksınız? Bilmediğim için soruyorum tabii ki bende o taraflara gitmek isterim.

Hocam ajou adı verilen bir üniversite var orta seviye bir üniversite. Yabancı öğrencilere 1 yıl korece hazırlık veriyor. Yıllık ücret 50 bin TL.

Eğer gerçekten gidebileceksen mantıklı.

Hocam zaten o 1 yılda Full korece çalışacağım orta seviye ve düşük üniversitelere başvuracağım iyi üniversitelere diploma notu puanım yetmiyor. ( 4 yıllık lise ortalamam 76 o yüzden.)

@Your Secret Stalker

@319565

YKS puanı ile olmuyor mu diploma puanı şart mı? Eğer diploma şartsa ben baştan eleniyorum.

Çok iyi üniversiteler 80 ve üstü ile alıyor. Orta seviye üniversiteler 70-80 arası ile alıyor.
Düşük seviye üniversiteler 70-75 arası ile alıyor.

YKS puanı ile olmuyor mu diploma puanı şart mı? Eğer diploma şartsa ben baştan eleniyorum.

Maalesef hocam zor. Burada lisans okuyup yüksek lisans için gidebilirsiniz ama.

Geri
Yukarı