YKS'de İlk 10.000'e girmek için günde ortalama kaç soru çözmem gerek?

S4celik

Kilopat
Daha fazla  
11.Sınıfa gidiyorum ve derslerim ortalamanın üstü şu ana kadar derslere ve sınavlara çalışıyordum ama yks için özel hiç çalışmadım. Geçen kendime TYT Matematik için konu anlatımlı kitap ve soru bankası aldım. İki gündür 50 soru çözüyorum ama tam kendimi vermedim ileri ki günlerde 100'e çıkartırım diye düşünüyorum. Bu yeterli mi yoksa çok daha fazla soru çözmem mi gerekli? Bir sorum daha var. Şuan ki derslere ne kadar önem vermeliyim? Tabii MF öğrencisi olduğum için sayısal derslerin hepsini dinliyorum elimden geldiğince ama şuan bu dersler için de fazlaca test çözmem gerekiyor mu yoksa her gün konu tekrarı yapmak yeter mi? Bu sene TYT'yi tamamen halledip seneye de AYT odaklı çalışmayı daha uygun gördüm.

Bu arada paragraf sorularında falan baya iyiyim, ayrıca her gün kitap okuyorum.

11.Sınıfa gidiyorum ve derslerim ortalamanın üstü şu ana kadar derslere ve sınavlara çalışıyordum ama yks için özel hiç çalışmadım. Geçen kendime TYT Matematik için konu anlatımlı kitap ve soru bankası aldım. İki gündür 50 soru çözüyorum ama tam kendimi vermedim ileri ki günlerde 100'e çıkartırım diye düşünüyorum. Bu yeterli mi yoksa çok daha fazla soru çözmem mi gerekli? Bir sorum daha var. Şuan ki derslere ne kadar önem vermeliyim? Tabii MF öğrencisi olduğum için sayısal derslerin hepsini dinliyorum elimden geldiğince ama şuan bu dersler için de fazlaca test çözmem gerekiyor mu yoksa her gün konu tekrarı yapmak yeter mi? Bu sene TYT'yi tamamen halledip seneye de AYT odaklı çalışmayı daha uygun gördüm.

Bu arada paragraf sorularında falan baya iyiyim, ayrıca her gün kitap okuyorum.
Kardeşim bu konular burada konuşulacak şeyler değil. En iyisi sen okulunuzdaki rehber öğretmene git. En iyi o yardımcı olur.

Konuları öğrenmeden derslere yumulma öncelikle. Sınav konularına çalışacağım diye düşünürken o günün konularını aksatma. Eksiklik gördüğün yerleri hemen onar.
Kitap bitirme konusunda onca kitap arasından sanırım sadece 2 tanesini bitirebildim sınava çalışırken. İhtiyacım olduğu kadarını çözdüm. Çok ağır kitapları çözme çok moral bozuyor. Günlük soru hedefi koyma. Konu anlama limiti ondan daha mantıklı oluyor.

Soru sayısı önemli değil. Günde 10 soru bile çözsen kaliteli sorular çöz. Soruyu çözerken -fen dersleri için konuşuyorum- doğru yaptığın sorularda bile 5 şıkkı iyi analiz et. Biyolojide özellikle yanlış olan 4 şıktan öğrendiğim bilgilerin haddi hesabı yok. :)

Okul derslerini yüksek tut daha kendini tamamen üniversite sınavına vermek için erken başla ama kendini tamamen verme diploma notu çok önemli. Dersten derse çözmen gereken soru sayısı değişir. Fakat bol bol paragraf,problemler ve geometri çözülmesi lazım ki farklı soru kalıplarını görebilesin.

Ben de merak ettim bak şimdi:D Kendi adıma konuşayım. Ben o mesajı yazarken 11. sınıftım. Şu an elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum.

En az 500 soru barajını aşmak gerektiğini düşünüyorum.
Soru tiplerine alışman için söylüyorum.

Tam bugünden 500 soru çözmeye başlayan bir şahsiyet YKS'ye kadar, kaç kitap bitirmiş olur? Sınavı görmüş, geçirmiş biri olarak söylemenizi istiyorum. (denklem basit ama psikolojik durumlar falandı filandı işler karışıyor)

@Jshey Soru sayısı vb. şeyler hiçbir işe yaramıyor. Önemli olan düzgün ve sistematik çalışmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı