YKS'ye hazırlanamıyorum

ahmetcn1

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart; asrock b550m hdv
işlemci; r5 5600
Ekran kartı; asus dual rx6600 8gb
Ram bellek; gskill flarex 2x8 3200mhz cl16
kasa+psu; msi forge mag 100A
Meslek
yapı denetim şefi
Öncelikle bölümüm eşit ağırlık 12.sınıfım. TYT netlerim düşük olmasına karşın çok inişli çıkışlı oluyor. Evdeki çözdüğüm denemeler ile dershanede çözdüğüm denemeler bir olmuyor ve netlerin düşük gelmesi aşırı derecede moralimi bozuyor. YouTube'dan çözüm şekillerine, tekniklere vb. şeylere bakıyorum ama iş denemeye geldiğinde soruyu okurken kafam başka yerlere gidiyor ve hiç düşünmediğim şeyleri düşünüyorum. Sanırım en büyük hatam da bu. Bunu nasıl yenebilirim?

Zamanında YGS'ye girerken Knight Online'ı otomatik saldırıya bırakıp gitmiştim. Bende de var odaklanma sorunu. (Hile değil otomatik saldırı, kendi sistemi.)

Kafanı kurcalayan neler var onu bulmalısın. Borçların mı var, kız arkadaş meselesi mi? Bunlardan bir kurtulman lazım ilk olarak. Telefonu, bilgisayarı ders sırasında kaldırman lazım, veya ilgilenmemen lazım. Yeni nesil internetten çalışıyormuş gerçi nasıl mümkün olacak bilmiyorum ama. Motivasyona da ihtiyacın var sanırım. Nasıl olsa bana bir şey olmaz gibi davranıyor da olabilirsin, Sayın aynı şehirde yaşadığım insan. :D

Kafandaki şeyleri bir halletmeye çalış en iyisi. Sonra kapat kendini, duvara karşı odaklanmayı dene.

Youtube ucu bucaksız bir kaynak haliyle oradan çalışmak çok daha iyi oluyor çeşitli açılardan. Ama odak meselesi önemli tabii.
Tabi öyle, oradan çalışılmaz anlamında demedim yanlış anlaşılmasın. Bizim zamanda hep telefonu, bilgisayarı kapatmak gerekiyordu. Ona atıf kendisi.

Aynı sorun... Sanırım mezun kaldım :( İnternetten bulduğum birkaç çözümü paylaşayım.

Dikkat dağınıklığı için psikolog desteği alarak odaklanmada zorluk yaşadığın konuları belirleyip nedenlerini çözmeye çalışabilirsin. Sağlıklı beslenmeye ve omega3 yönünden zengin olan gıdaları sık sık tüketmeye özen göster. Spor yap, uyku düzeniniz olsun. Dikkatini dağıtacak sesleri engelleyin, etraf dağınıksa veya çok fazla eşya varsa tekrar düzenleyin. Masa üzerinde ders ile ilgili olmayan hiçbir eşya olmasın.

Zamanında YGS'ye girerken Knight Online'ı otomatik saldırıya bırakıp gitmiştim. Bende de var odaklanma sorunu. (Hile değil otomatik saldırı, kendi sistemi.)

Kafanı kurcalayan neler var onu bulmalısın. Borçların mı var, kız arkadaş meselesi mi? Bunlardan bir kurtulman lazım ilk olarak. Telefonu, bilgisayarı ders sırasında kaldırman lazım, veya ilgilenmemen lazım. Yeni nesil internetten çalışıyormuş gerçi nasıl mümkün olacak bilmiyorum ama. Motivasyona da ihtiyacın var sanırım. Nasıl olsa bana bir şey olmaz gibi davranıyor da olabilirsin, Sayın aynı şehirde yaşadığım insan. :D

Kafandaki şeyleri bir halletmeye çalış en iyisi. Sonra kapat kendini, duvara karşı odaklanmayı dene.

Tam da dediğiniz gibi. Odak 0, konstantrasyon 0. ek olarak beynimin bir köşesinde "sanki okuyup büyük adam olacağım da iş sahibi olacağım" algısı var. İşsiz kalma korkusu yani.

Kanka 1. her gençte olduğu gibi sende de gelecek kaygısı var bunu boş ver öncelikle bu sorun senin sınavdan sonraki meselen olmalı tercih ederken 2. si denemeler bir olmaz baskı var dershanede ve evde rahatlık var o yüzden çalkalanır. 3. sü kanka odaklanman lazım pürdikkat denemeye kendini verirsen o sorun kalkıyor sorularla cebelleşirken unutuyorsun diğer dertleri paragraf dilbigisi çözerken kendini soruda tutmaya zorla kanka başka çaresi yok. Kendi başına ilaç veya takviye gıda almanı önermem bir uzmana danışıp onla birlikte yol alman daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı