YKS'ye nasıl çalışmalı?

Öncelikle iki senedir mezuna kalan birisi olarak yazıyorum. Bu 2 senelik süreçte şunları öğrendim.

1- Dershane boşa paradır.
2- YouTube üzerinden ders çalışılmalı.
3- Günde 9-10 saat çalışılmamalı Max 5-6 saat.
4- En önemlisi de tekrar edilmeli.
Yine de sormak istediğin olursa yardım edebilirim. Dilciyim ben :)

Öncelikle iki senedir mezuna kalan birisi olarak yazıyorum. Bu 2 senelik süreçte şunları öğrendim.

1- dershane boşa paradır.
2- YouTube üzerinden ders çalışılmalı.
3- günde 9-10 saat çalışılmamalı Max 5-6 saat.
4- en önemlisi de tekrar edilmeli.
Yine de sormak istediğin olursa yardım edebilirim. Dilciyim ben :)

Zaten bu yıl ailemin isteğiyle gittim dershaneye gitmez olaydım. Berbat hocalar berbat sınıf arkadaşları. Tum yıl boyunca hocalardan düzgün laf duymadım en sonunda matematik hocam kolların ne kadar büyükmüş dedi yine mutlu etti bizi hahahha. Her neyse bir daha gidersem oraya kan çıkar zaten. Doping Hafıza'yı da gördüm. Bana mantıklı geldi aslen. Okuldaki hocama soru sormaktansa sorularımı oraya atarım vs.

Zaten bu yıl ailemin isteğiyle gittim dershaneye gitmez olaydım. Berbat hocalar berbat sınıf arkadaşları. Tum yıl boyunca hocalardan düzgün laf duymadım en sonunda matematik hocam kolların ne kadar büyükmüş dedi yine mutlu etti bizi hahahha. Her neyse bir daha gidersem oraya kan çıkar zaten. Doping Hafıza'yı da gördüm. Bana mantıklı geldi aslen. Okuldaki hocama soru sormaktansa sorularımı oraya atarım vs.

Doping Hafıza yerine Telegram grupları vesaire var. Orada birçok öğrenciyle iç içe olsanız aslında en mantıklısı odur. Arkadaşım da aldı kullanmadı bile :) Tavsiye etmem uzak durun derim. Eğitim hayatınızda başarılar <3

Aileni ikna edip okul sonrası düzgün bir dershaneye yazılabilirsin belki, gerçekten çok çok işe yarıyorlar (arkadaşlarından dershane önerisi almakta fayda var bazı dershaneler var rezalet). İnternette pek çok deneme sınavları var onlara da bakmanı tavsiye ederim. Kendini yormadan kafanı ağrıtmayacak şekilde düzenli bir tempoda çalış. Çok stres olursan bildiğini de yapamazsın. "Seneye yaparsın" "daha çok erken" "mezuna kal ne olacak" diyenleri sakın aldırma en iyisini yapıyorsun sen. Uzun, vakit alan soruları çöz çünkü sınava seni onlar hazırlıyor. Her şeyden önce de okuldaki başarını da yüksek tutmaya çalış. Sınav kadar okul başarısı da önemli. Hem okul başarını yüksek tutmaya çalışırken konu eksiğin de olmaz. Kafanda belirli bir üniversite hedeflerin bulunsun ki ona göre çalış, hedefini asla küçük tutma istersen her türlüsünü yapabilirsin. Kısaca özetlemek gerekirse bol bol soru bankası al çöz ve dershane gibi ek yardımlardan elinden geldiğince faydalan, ama en önemlisi psikolojik açıdan kendini pozitif tut umarım bir faydam dokunmuştur ben de bu sene 11 olacağım ablam bu sene sınava girdi ve bu şekilde 400 küsür bir puan aldı bence sen daha iyisini bile yapabilirsin

Arkadaşlar bu yıl 11.sinif olacağım. YKS'ye çalışmak için nasıl bir yol izlemeliyim? TYT yani 10-9 zayıf şu an da. Bugün bir temel matematik ve paragraf kitabı alıp okul başlayana kadar bitirmek istiyorum. Mantıklı olur mu?
Dostum merhaba öncelikle ben üniversite 2. sınıf öğrencisiyim. Sana kısa ve net tavsiyeler vermek gerekirse kesinlikle dershaneye gitme boşa paran heba olur. Evde kendin planlı ve programlı şekilde çalış. Ve bence en etkili çalışma yöntemi birlikte çalışmaktır. Kendine çalışacak hedefi olan arkadaşlar bul onlarla plan yap ve beraber çalışın. Ben çok sıkı tempo ile çalışmadım böyle kendimi sıkacak kadar. Stresli de değildim. Türkçe öğretmenliğini tutturdum. Kendini fazla sıkma ve strese girme planlı programlı evinde çalış kafi.

Dopingden uzak dur. Deneme sınavlarını kovala kurumlarda olanlara şiddetle katılmanı tavsiye ederim. Bu iş deneme çözerek olur. Deneme deneme deneme. Hatalarını anlaya anlaya doğruları göre göre ilerlemen gerekecek. Denemeler bu yüzden en ama en önemlisi.

Doping Hafıza yerine Telegram grupları vesaire var. Orada birçok öğrenciyle iç içe olsanız aslında en mantıklısı odur. Arkadaşım da aldı kullanmadı bile :) tavsiye etmem uzak durun derim. Eğitim hayatınızda başarılar <3

Haklısınız ama nedense beni kendine çok çekti sistem. Yani rahat bir şekilde konu anlatımı vs. çalışabileceğimi düşünüyorum. Fiyati da makul geldi bayağı. Dedigim gibi zaten vücut geliştirme sporuyla uğraştığım için bayağı masraf oluyor hem 11.sinifi hem YKS 2025'i paketini alıp aradan çıkarmak istiyorum.

Haklısınız ama nedense beni kendine çok çekti sistem. Yani rahat bir şekilde konu anlatımı vs. çalışabileceğimi düşünüyorum. Fiyati da makul geldi bayağı. Dedigim gibi zaten vücut geliştirme sporuyla uğraştığım için bayağı masraf oluyor hem 11.sinifi hem YKS 2025'i paketini alıp aradan çıkarmak istiyorum.
Karar sizin hayat sizin başarılar diliyorum tekrar. Seneye burada görüşelim tekrar ahah :)

Yeni konular

Geri
Yukarı