YKS'ye şimdi çalışmaya başlayacağım

4 seneyi 80 günde tamamlarsın inşallah.
4 sene ne yaptığımı nereden biliyorsun? Görece iyi bir liseden mezun oldum ortaokulda başarılı bir öğrenciydim ve yakın çevremde derece yapan çok insan var. Normalde üniversite okuma gibi bir niyetim yoktu ama 80 gün kala bir şeyler denersem ilk 5-10 bin yaparım EA'da diye düşünüyorum. Ve birçoğunun son 3-4 ay içerisinde netlerine daha fazla bir şey koymadığını, çalışma rutininde bir devamlılık olmadığını yakinen biliyorum.
Hafızanıza çok güveniyorsanız denemekten çekinmeyin derim. Her branşın her ünitesini çalışmak zorundasınız ki sınavda karşınıza bir soru çıktığında fikriniz olsun.
Hafızam kuvvetli. Geçen sene sadece son 2 hafta AYT Edebiyat çalıştım ve edebiyattan 22,70 net yaptım.

Sınava tam 80 gün kaldı ve bugün plan defteri aldım kendime. Bu 80 günü iyi değerlendirmek istiyorum. Şimdiye kadar neredeyse hiç düzenli çalışmadım. TYT'de hedefim Türkçe'den minimum 30 net Matematik'ten minimum 30 net Sosyal'den minimum 15 net. Yani ortalama 75 net yapıyor olmam lazım. Benim lisede derslerim fena değildi OBP puanım 85 ama son sene çalışmadım mezuna bıraktım bu sene yine çalışmadım. Öncelikle TYT Matematik'ten bir tane kaynak alıp onu önümüzdeki 20 gün içerisinde baştan sona bitirmek istiyorum ve dolu dolu çözmek istiyorum. Akabindeki 60 gün her gün TYT branş denemeleri veya genel denemeleri çözeceğim. Bu 20 günlük süreçte bana önereceğiniz sıfırdan başlamam için kaynak var mı? Zor bir kaynak alırsam örneğin Apotemi gibi çabuk pes eder miyim?
Sen 80 günde konuları bitir, bir de kitap bitirmeyi hayal et dostum. 2 yıldır olmayan iradenin şimdi gelmesini mi bekliyorsun? Şimdi yol al.

İkisi de her türlü yetişir, buradakileri dinleme. TYT fen zaten 2 haftada tamamen biter. AYT kimya-biyoloji 1 ayda biter. Fizik 1.5 bucuk ayda bitirirsin, matematikte zaten en önemli 3 konu yok ama ucu ucuna yetisir matematik.

Sana matematik adına diyecegim şey direkt ilk 12 konuyu bitirip AYT başlaman.

Biyoloji için zaten karışık calisabilirsin hiçbir alakasi yok.

Kimyada karışık gidebilirsin aslında AYT calisirken bir yandan da TYT calismis oluyorsun, ben konuları Benim Hocam'dan dinledigim icin Görkem Şahin'in kitabinda öyle anlatılmış. TYT konularını da harmanlamış bir yandan iki türlü de hallediliyor, fakat fizik anlamında bir şey diyemem bazı konuları bilmen lazım AYT için fakat kısa sürede TYT fizik de halledilir.

Özet geçecek olursam TYT-AYT FEN her türlü yetişir fakat TYT-AYT mat ucu ucuna yetisir, fulleme gibi bir durum cok zor ama düzgünce calisirsan neden olmasin? 15-20 bandlarına gelebilirsin fulleme olmasa bile.

4 sene ne yaptığımı nereden biliyorsun? Görece iyi bir liseden mezun oldum ortaokulda başarılı bir öğrenciydim ve yakın çevremde derece yapan çok insan var. Normalde üniversite okuma gibi bir niyetim yoktu ama 80 gün kala bir şeyler denersem ilk 5-10 bin yaparım EA'da diye düşünüyorum. Ve birçoğunun son 3-4 ay içerisinde netlerine daha fazla bir şey koymadığını, çalışma rutininde bir devamlılık olmadığını yakinen biliyorum.

Hafızam kuvvetli. Geçen sene sadece son 2 hafta AYT edebiyat çalıştım ve edebiyattan 22,70 net yaptım.

Yahu iyi bir liseden mezun olman ve ortaokulda başarılı bir öğrenci olmanın alakası ne onu anlamadım. İlk 5-10 bin diyorsun EA da. Matematik netlerin en az 38-39 olmalı. 80 günde yapabilirsen helal olsun ne diyeyim.

Sen 80 günde konuları bitir, bir de kitap bitirmeyi hayal et dostum. 2 yıldır olmayan iradenin şimdi gelmesini mi bekliyorsun? Şimdi yol al.
2 yıldır iradem yok diye bir şey yok. Kendi e-ticaret şirketim var onunla ilgileniyordum. Yani kafamı kaşıyacak vaktim olmadı bu zamana kadar ders çalışmak için. Şu an kararlıyım ve yapacağım.

Hafızam kuvvetli. Geçen sene sadece son 2 hafta AYT edebiyat çalıştım ve edebiyattan 22,70 net yaptım.

Sayısal olduğumdan sadece matematik TYT için önerebilirim. Matematiğiniz o kadar iyi değilse 40 seansta matematik ile başlayabilirsiniz. Eğer ki ben yaparım güveniyorum derseniz 345 yayının matematik TYT kitabı güzeldir.

Geri
Yukarı