YKS'ye çalışmaya şimdi başlayan biri istediğini elde edebilir mi?

Eki Görüntüle 1217696

Bu aslında çok mantıklı bir program olmasa da siz kitap okuma, 23:00 ve sonrasını da ders ile doldurun.
4'te başlıyor ama siz isterseniz daha önce başlatabilirsiniz.
Bu ayrıntısız bir program ister konu çalışın ister soru çözün ama denilen dersi yapın.
Başarılar.

Hocam aslında benim aklımda TYT matematiği bitirip sonra bu dediğiniz gibi program yapmak vardı. Sizce mantıklı mı? Bu 1-2 ay da durmadan TYT matematiği çalışsam ve sonra diğer derslere geçip o zaman da matematiği günde 1 saat çalışsaydım. Sizce mantıklı mı çünkü matematiğim biraz kötü ve düzeltmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler hocam

Hocam aslında benim aklımda TYT matematiği bitirip sonra bu dediğiniz gibi program yapmak vardı. Sizce mantıklı mı? Bu 1-2 ay da durmadan TYT matematiği çalışsam ve sonra diğer derslere geçip o zaman da matematiği günde 1 saat çalışsaydım. Sizce mantıklı mı çünkü matematiğim biraz kötü ve düzeltmek istiyorum.
Mantıklı.

nasıl bir program yapabilirim?
Yorumunun aşağısındaki arkadaşın belirttiği programı yapabilirsin. TYT coğrafya ve tarih dersinde sadece çıkmış sorulara odaklanmanı öneririm. Kısacası TYT sosyal dersinde çıkmış soru çöz sadece.

Geç kalmış değilsin. Önünde hala zamanın var. Sorunun cevabı da evet, yapabilirsin. Düzenli ve planlı çalıştıktan, hangi konuyu gerçek anlamda bilip hangisinde zorlandığının farkına vardıktan sonra yapamayacağın soru yok. Düzenli ve planlı çalışmaktan geçiyor hepsi.

@Yunus Emre Gürbüz, hocam tabii ki öyle ancak tıp için gereken netler fazla. Bunu 6 ayda yapması da mümkün değil, realist konuşmak lazım. Tıp kazananların yüzde 99'unun zaten belirli bir temeli vardır ya da ikinci senesinden kazanıyor geneli.

Eğer dediğiniz gibi çok çalışmayla halledilebilecek bir iş olsaydı herkes tıp okurdu.

@Yunus Emre Gürbüz, hocam tabii ki öyle ancak tıp için gereken netler fazla. Bunu 6 ayda yapması da mümkün değil, realist konuşmak lazım. Tıp kazananların yüzde 99'unun zaten belirli bir temeli vardır ya da ikinci senesinden kazanıyor geneli.

Eğer dediğiniz gibi çok çalışmayla halledilebilecek bir iş olsaydı herkes tıp okurdu.
Yanlış çalıştığın sürece çok çalışmanın pek bir anlamı yok, verimli dememin nedeni o, her dakikanı verimli geçirebildiğin sürece ki bunu yapmak gerçekten çok büyük özveri ister, kısa sürelerde çok şey başarılabiliyor ama dediğim gibi bunu yapabilen insan sayısı çok az.

Yeni konular

Geri
Yukarı