YKS'ye son 79 gün

kahrolyks

Centipat
Daha fazla  
Gerçekten deneyimi ve bilgisi olan kişiler yazsın. YKS için az bir zaman kaldı, bu zaman dilimi iyi değerlendirilirse imkansız diye bir şey olmayacağını herkesten duyuyorum ama içinizde bu süreci deneyimlemiş ve kendi potansiyelini fark etmiş kişilerden duymanın beni rahatlatacağına inanıyorum. TYT netim minimum 65 maksimum 90. AYT için keşke daha iyi şeyler söyleyebilsem ama 20-30 civarlarında. Sorun çalışmıyor olmam ve bunun farkındayım. Birçok kişi inanmıyor ama hiç çalışmadan bu netlerdeyim resmen. Günde şu ana kadar maksimum 2saat çalışmışımdır. Önceden iyi hatta iyinin üstü bir öğrenciyken hayatta yaşadığım sıkıntılar bir tık beni yıprattı. Olduğumdan çok daha aşağı seviyelere düştüm. 11. sınıfken sadece matematikte minimum 30net yapıyordum şimdi ise Total'de o nete ulaşıyorum. Bu süreçte sadece AYT çalışıp haftada bir ya da iki kere TYT denemesine girip analiz yapmayı planlıyorum. Onun dışında neler söylemek istersiniz? Bu arada hedefim tıp. Yüksek bir hedef olduğunun farkındayım ve mezuna kalmak istemiyorum. Eğer istediğim sıralama gelmezse Kıbrıs'ta tıp okumak hakkında da görüşlerinizi alabilirim.

Temelin var görünüyor. TYT'de denemelerle ilerle AYT çalış Full. Bence rahatlıkla kazanırsın. AYT hızlı yükseliyor. Millet günde 12 saat çalışıyor senin 2 saatle yaptığın netlere ulaşmak için.

Temelin var görünüyor. TYT'de denemelerle ilerle AYT çalış Full. Bence rahatlıkla kazanırsın. AYT hızlı yükseliyor. Millet günde 12 saat çalışıyor senin 2 saatle yaptığın netlere ulaşmak için.
Şuan her gün ayt mat çalışmayı düşünüyorum geometriyle beraber. Her hafta de bir fkb dersi seçeceğim. Böyle çalışmanın daha akılda kalıcı olduğunu duydum. Planım şu: Biyoloji benim için kolay olduğundan sistemlere bir hafta verip ayt kimya için iki hafta vereceğim.11 temelim fena olmadığından bunları hatırlamak için videolardan not alıp direkt soru çözmeye geçeceğim. Geriye kalan zamana(sınavdan iki buçuk hafta önceye kadar) fiziği yaymayı düşünüyorum. Fizikte zorlandığım için diğer fkb derslerine ağırlık vererek fizikte vereceğim açığı kapatmaya çalışacağım. Ve fizikte daha çok çıkmış soru çözümü izlemeyi düşünüyorum. Ne kadar konu çalışsam da ben beceremiyorum bir türlü ve beni sinir ediyor. Okuduğunuz için teşekkürler bayağı uzun oldu. Önerilerinize ve eleştirilere açığım siz ne düşünüyorsunuz?

Şunu unutma 1 sene mezuna kalıp tıp kazanarak önündeki 60 yılı kurtarmak :)
Keşke onu aileme anlatabilsek. Türk aile yapısını hepimiz biliyoruz çocuğun kendi hayatında söz sahibi olmasını hazmedemezler :)) Yapacak bir şey yok artık bu süreçte ya vezir ya rezil olacağım.

Şu an her gün AYT mat çalışmayı düşünüyorum geometriyle beraber. Her hafta de bir FKB dersi seçeceğim. Böyle çalışmanın daha akılda kalıcı olduğunu duydum. Planım şu: Biyoloji benim için kolay olduğundan sistemlere bir hafta verip AYT kimya için iki hafta vereceğim. 11 temelim fena olmadığından bunları hatırlamak için videolardan not alıp direkt soru çözmeye geçeceğim. Geriye kalan zamana(sınavdan iki buçuk hafta önceye kadar) fiziği yaymayı düşünüyorum. Fizikte zorlandığım için diğer FKB derslerine ağırlık vererek fizikte vereceğim açığı kapatmaya çalışacağım. Ve fizikte daha çok çıkmış soru çözümü izlemeyi düşünüyorum. Ne kadar konu çalışsam da ben beceremiyorum bir türlü ve beni sinir ediyor. Okuduğunuz için teşekkürler bayağı uzun oldu. Önerilerinize ve eleştirilere açığım siz ne düşünüyorsunuz?

Keşke onu aileme anlatabilsek. Türk aile yapısını hepimiz biliyoruz çocuğun kendi hayatında söz sahibi olmasını hazmedemezler :)) Yapacak bir şey yok artık bu süreçte ya vezir ya rezil olacağım.

Helal olsusn diyorum. Çok doğru bir karar ve program. Ben de şu an aynısını yapıyorum. AYT kimya için 2 hafta verdim onu bitirip fiziğe geçeceğim. En son da biyoloji. Sen işi çözmüşsün böyle devam et mezuna kalmazsın zaten.

Tyt net aralığınız çok geniş konu çalışmadan deneme çözerek sabitlemeye çalışın. Onun dışında full AYT çalışmanız lazım.

Tyt net aralığınız çok geniş konu çalışmadan deneme çözerek sabitlemeye çalışın. Onun dışında full AYT çalışmanız lazım.
Teşekkürler. Ayt mat için ne kadar süre önerirsiniz? Ayrıca fizik yapamıyorum, yani konuyu çalışsam bile sorularını çözemiyorum. Onun için belli konulara mı çalışmalıyım yoksa soru çözümü mü izlemeliyim sürekli?

Teşekkürler. Ayt mat için ne kadar süre önerirsiniz? Ayrıca fizik yapamıyorum, yani konuyu çalışsam bile sorularını çözemiyorum. Onun için belli konulara mı çalışmalıyım yoksa soru çözümü mü izlemeliyim sürekli?
Ayt mat süre derken deneme çözerken mi tam anlamadım ?

Fizikte belirli konular birbirine bağlıdır, örneğin 12. Sınıf açısal momentum ve onun gibi konularda önceki seneden eylemsizlik bilgisi fazlaca yardımcı olur o yüzden yapamayabilirsiniz. Size bu saatten sonra söyleyeceğim şey 12 fizik yardırın 11. Sınıf fiziğine göre çok daha kolay, ezber zaten büyük kısmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı