Ymacco trojanı nasıl kaldırılır?

amfibijet

Decapat
Bugün bir dosyayı farklı bir yerden indirdiğim için bilgisayara trojan bulaştı, ismi Ymacco. Windows Defender algılıyor ama kaldıramıyor, virüsün konumunu bulamadım. Avast algılamadı, internetten gördüğüme göre Malwarebytes programını kullanıyorlarmış ve şu an iki diskimi de tarıyor ama trojan hala bulunmadı. Ne yapmalıyım şu an, nasıl kaldıracağım?

Bu programlar çok yavaşlama kasma vs. yapar mı? Bir de Kaspersky neden Malwarebytes'ı silmemi istiyor?
Kaspersky Security Cloud Free kullanıyorum en ufak kasma yok. (2GB RAM+II X2 245)

MBAM' ın gerçek-zamanlı korumasını kapatıp kullanabilirsin.

Bu programlar çok yavaşlama kasma vs. yapar mı? Bir de Kaspersky neden Malwarebytes'ı silmemi istiyor?
Nası ya :D.
Yapmaz, yapmaması lazım sistemin kötü değilse :D.
Kaspersky Security Cloud Free kullanıyorum en ufak kasma yok. (2GB RAM+II X2 245)

MBAM' ın gerçek-zamanlı korumasını kapatıp kullanabilirsin.
Evet, tamam ben bir salağım :D.
Gerçek zamanlı korumayı kapamalısın görme sebebi muhtemelen o :D.

Kaspersky Security Cloud Free kullanıyorum en ufak kasma yok. (2 GB RAM+ıı X2 245)

MBAM'ın gerçek-zamanlı korumasını kapatıp kullanabilirsin.

Hala anlamadım CPU %50-60'larda ama görev yöneticisini açtıktan sonra %6-7'lere düşüyor, Kaspersky'ı indirdikten sonra oldu ve arkada sadece Zoom ve YouTube açık. Problemi nasıl bulabilirim?

Hala anlamadım CPU %50-60'larda ama görev yöneticisini açtıktan sonra %6-7'lere düşüyor, Kaspersky'ı indirdikten sonra oldu ve arkada sadece Zoom ve YouTube açık. Problemi nasıl bulabilirim?
Koruma seviyesi Optimal' de olsun.

Bu konuya bak.

Hocam sizden beklemezdim, Avast veri satar.
Avast'ın gizlilik dostu bir politikaya sahip olmadığını ben de biliyorum fakat bu durum direkt olarak antivirüs motorunun kötü olduğuna işaret değildir. Malwarebytes taramasından da bir problem çıkmadığını konu sahibi belirtiyor. Ayrıca ek önlem alması için mesajımda Kaspersky Security Cloud Free ilr taratmasını da öneriyorum.

@amfibijet, tarama sonuçları nasıl sonuçlandı?

Avast'ın gizlilik dostu bir politikaya sahip olmadığını ben de biliyorum fakat bu durum direkt olarak antivirüs motorunun kötü olduğuna işaret değildir. Malwarebytes taramasından da bir problem çıkmadığını konu sahibi belirtiyor. Ayrıca ek önlem alması için mesajımda Kaspersky Security Cloud Free ilr taratmasını da öneriyorum.

@amfibijet, tarama sonuçları nasıl sonuçlandı?

Kaspersky'ı yükledim ama içimde bir şüphe olmadığı için daha taratmadım. İleride bir sorun veya şüphe çıkarsa taratacam.

Yeni konular

Geri
Yukarı