Yönetimin Tavri

Dediğim gibi insiyatif kullanıyor moderatörler ben bundan da rahatsızım.
Moderatörler insiyatif kullanırken çoğunlukla bunu tek başına yapmıyor. Bilginiz olsun. Kaldı ki, insiyatif kullanması moderatörü daha adil olmasını sağlıyor.

Bazı kullanıcılar yediği cezanının tabloda 1 saat yazmasına rağmen neden daha uzun ceza aldığını sorgulamak yerine, cezayı neden aldığını sorgularsa aslında moderatörler işsiz alır ama benim düşüncem ütopya elbet.

Konunun yönü saçma yerlere gitmeye başladı.

Arkadaşlar konunun başında belirttik, amacımız onlar ve biz savaşı yaratmak değil. Açıklama geldi, yoğunlukta ve uymakla zorunlu oldukları kurallar sebebi ile yaptıkları hatalari tolere edebiliriz. Tabi ki bunu zamanla düzeleceğini umut ederek yapabiliriz.

Varsın hak etmediginiz bir ceza uygulasinlar, ben de kızıyorum ama, çok büyük yıkımlara sebep olmuyor, birilerinin mağdur olmasına sebep olmuyorsa ne önemi var.

Bu tarz şeyleri kisisellestirirseniz bu olay ego savaşına dönüşür ve hiç bir zaman son bulmaz. Bu ceza alan içinde gecerli, ceza kesen içinde.

Kuralları kabaca biliyorum, gün içerisinde yoğun tempomda uyabiliyorum ya da uyamiyorum. Ceza kesilecekse de kesilsin elimden gelen bu kadar, ucunda ölüm yok.
Benim bu konuda ki tek sıkıntım her zaman soyluyorum benim mağdur olmam değil, yeri gelip benden aciliyetle cevap bekleyen birilerinin olması ve benim cevap veremiyor olmam. Bunun dışında ceza yediğimi, neden yediğimi, kimin kestigine dair en ufak fikrim olmuyor.

Sonuçta elimden gelenin en iyisini yaptığımı vicdanen biliyorum. Elimden gelenin en iyisi karşı tarafı tatmin eder ya da etmez buna da karşı taraf karar verecek, bu kadar basit.

Moderatörler insiyatif kullanırken çoğunlukla bunu tek başına yapmıyor. Bilginiz olsun. Kaldı ki, insiyatif kullanması moderatörü daha adil olmasını sağlıyor.
Hiç sanmıyorum Mert.

Bu konuya yazdığım son mesajı dönüp okursan, anlayacaksındır. Kişiye göre muamele ve inisiyatif yapanlar var-dı. Şu anki mod kadrosundan bir sıkıntı görmedim.

Eğer bu ceza ortak bir karar olsaydı, ceza almazdım. Mesaide olan biri kafasına göre değerlendirmiş. Ben cezada da değilim, geçip gitmiş. Umurumda değil. Ben sistemin yanlışlığındayım :)
Lafı uzatmadan bir örnek vermek istiyorum. Birkaç ay önce Recep Baltaş'ın bir konuda b*ktan olaylar tarzında bir mesaj yazdığını gördüm. Buradan demek ki bu kelime serbest anlamını çıkararak bir süre sonra farklı konuda ben de benzer bir cümle yazdım fakat o mesajdan uygunsuz uslup cezası aldım. Üşenmeden Recep Baltaş'ın mesajını buldum ve olduğu gibi duruyordu. Şimdi burada bir tutumsuzluk var. Kurallar herkese ise bu tavır ortak olmalıdır.

Ha yine yazılması istenmiyorsa mesaj silinir, bildirim gönderilir. Veya mod orayı direkt sansürler, bir şey yapar. Ama cezaya ne gerek var? O zaman üye der ki Recep Baltaş yazabiliyorsa ben niye yazamıyorum? En azından özel mesajla düzgünce uyarılıp, böyle mesajların istenmediği de dile getirebilir. Sen yetkilisin abi, her şeye yetkin var. Kullan yetkini, üyede farklı olduğunu göster. Bunun için yetkin var.

Yani bu tür konular oturulup konuşulmalı yönetim kadrosunda. Bütün modlar bilgilendirilip, ortak kararlar alınmalı ve bu tür şeylere açıklık getirilmeli. Yoksa üyenin kafasında soru işaretleri çorbası oluyor. Sonrasında modlar böyle şöyle diye düşünüyor tabii ki.

Herkes kafasındaki inisiyatife göre, adamına göre karar verirse, bir düzen olmaz. Yazılı kurarlar anlam ifade etmez. Dolayısıyla böyle olaylar da çoğalır.

Son düzenleme:
Mevzu 💩 saplandı. Biri açıklasın artık. 💩 yazmak yasak mı değil mi? Bak adam ceza almış, soruyor. Başkaları yazmış ceza almamış. Ben yazdım ceza aldım, diyor. İnsiyatif gibi bir şey mi? Yoksa komple yasak mı? 🤣

Mevzu 💩 saplandı. Biri açıklasın artık. 💩 yazmak yasak mı değil mi? Bak adam ceza almış, soruyor. Başkaları yazmış ceza almamış. Ben yazdım ceza aldım, diyor. İnsiyatif gibi bir şey mi? Yoksa komple yasak mı? 🤣
Hayır artık net cevabını bilek de bundan sonra yolumuza bakak. Bir daha bundan ceza alırsam patlarım 🤣

Hiç sanmıyorum Mert.

Bu konuya yazdığım son mesajı dönüp okursan, anlayacaksındır. Kişiye göre muamele ve inisiyatif yapanlar var-dı. Şu anki mod kadrosundan bir sıkıntı görmedim.

Eğer bu ceza ortak bir karar olsaydı, ceza almazdım. Mesaide olan biri kafasına göre değerlendirmiş. Ben cezada da değilim, geçip gitmiş. Umurumda değil. Ben sistemin yanlışlığındayım :)
Zamana göre, kişiye göre değişebilir elbet. En azından benim ve arkadaşlarımın yaptığı buydu.

@Zgrrs Dostum konu o değil, sen hala 3-4 sayfa geridesin. Ufak hatalar göz ardı edilebilir, yokmuş gibi görülüp, düzeltilip geçilebilir. Ben de hatırı sayılır derecede modluk yaptım ve az çok biliyorum. Ufak tefek hatalarda şahsen görmezden gelip, düzeltirdim. Ama 10 kelimeden 6'sı da hatalıysa ve hata tekrarlanmışsa daha önce buna da ceza vermek gerekir. Böyle bir durumda kimse neden ceza verdin diye itiraz etmez zaten.

Bizim konuştuğumuz konu modların neye göre inisiyatif sergiledikleri ve kuralların neden kişilere göre uygulanığ uygulanmadığı. Bir mod bir kelimeye ceza verirken diğeri neden vermiyor mesela. Bu siyahtır ya da beyazdır. Gri olamaz. Ya bu kelime cezalık diyeceksin ya da serbest diyeceksin. Aksi taktirde o kelimeyi yazan adama ceza attığında haksız konuma düşersin.

Mod arkadaşların da birçok ufak hatayı görüp düzelttiğini, bazen özelden uyardıklarını biliyorum. Biz modları kötüleme derneği değiliz. İyi taraflarını da söylüyoruz, kötü taraflarını da. Mesela bazen modlar yaptıkları hatanın üstünü örtmek için açılan neden ceza aldım? konularını siliyor. O konuyu açıp, kusura bakmayın, bir hata yapmışız. Hatamızı fark ettik ve cezanızı kaldırdık. Bir sonraki 1 günlük uyarınızda tolerans edeceğiz, iyi günler dese ve o kişinin gönlünü alsa kötü mü olur? Hem hatalı olup hem de adamın açtığı itiraz konusu silerek halı altına itmek etik mi?

Ben yukarıdaki tarzda bir örnekle çok karşılaşmadım. Eminim ki böyle bir cevap alan üye, o modu başının üstüne koyacaktır, saygısı ve sevgisi artacaktır.

Hepimiz insanız, hata ve hatalar yapıyoruz. Beni geren ve sinir eden insanların hatalarını kabul etmemeleri. Yapılan hatalar değil.

@Zgrrs Dostum konu o değil, sen hala 3-4 sayfa geridesin. Ufak hatalar göz ardı edilebilir, yokmuş gibi görülüp, düzeltilip geçilebilir. Ben de hatırı sayılır derecede modluk yaptım ve az çok biliyorum. Ufak tefek hatalarda şahsen görmezden gelip, düzeltirdim. Ama 10 kelimeden 6'sı da hatalıysa ve hata tekrarlanmışsa daha önce buna da ceza vermek gerekir. Böyle bir durumda kimse neden ceza verdin diye itiraz etmez zaten.

Bizim konuştuğumuz konu modların neye göre inisiyatif sergiledikleri ve kuralların neden kişilere göre uygulanığ uygulanmadığı. Bir mod bir kelimeye ceza verirken diğeri neden vermiyor mesela. Bu siyahtır ya da beyazdır. Gri olamaz. Ya bu kelime cezalık diyeceksin ya da serbest diyeceksin. Aksi taktirde o kelimeyi yazan adama ceza attığında haksız konuma düşersin.

Mod arkadaşların da birçok ufak hatayı görüp düzelttiğini, bazen özelden uyardıklarını biliyorum. Biz modları kötüleme derneği değiliz. İyi taraflarını da söylüyoruz, kötü taraflarını da. Mesela bazen modlar yaptıkları hatanın üstünü örtmek için açılan neden ceza aldım? konularını siliyor. O konuyu açıp, kusura bakmayın, bir hata yapmışız. Hatamızı fark ettik ve cezanızı kaldırdık. Bir sonraki 1 günlük uyarınızda tolerans edeceğiz, iyi günler dese ve o kişinin gönlünü alsa kötü mü olur?

Hepimiz insanız, hata ve hatalar yapıyoruz. Beni geren ve sinir eden insanların hatalarını kabul etmemeleri. Yapılan hatalar değil.
Maalesef haklı olmakla birlikte en nihayetinde bu orneklendirmelerin her biri yoğun tempo ve yetersiz personel şeklinde zaten cevaba ulaştı. Ben anlayış gösteriyorum bu tarz seylere.

Tekrar söylüyorum ben de zaman zaman kızıyorum fakat hiç bir zamanda ötesini berisini kurcalamadim. Bana verilmiş ona verilmemisleri kurcalayacak kadar zamanımda yok merakimda.

Egosunu tatmin etmek için ceza verecek adam da zaten versin ve zayıf egosunu tatmin etsin. Ben bunun altını kazarak degersizligine değer katamam.

Bu sekilde, art niyet gudulerek yapılan bir şey olduğuna inanmak istemiyorum tabi ki burası da ayrı. Yoğunluklarından dolayı yaptiklari hatalari, üstüne basa basa söylüyorum TUTARTSİZLİKLARİ, kolaylıkla görmezden gelirim. Sonuçta hiç biri ekmeğimi suyumu vermiyor ve bu şekilde bunlara da engel olmuyor. Yoğunlukları sebebi ile bile olsa tahammül göstermeyecek olduğum şeyi de zaten dile getirdim. Kırıcı olmasınlar, rencide etmesinler, hakir görmesinler, emrivaki yapmasınlar bunun dışındaki her şeyi emin olun görmezden gelmek çok kolay.
Yapılması gereken tek şey, yapmıştır bir hata bosveeeer deyip geçmek.
Hayatınızda görüp görebileceğiniz en agresif en sinirli adamım ben bunu da üstüne basa basa ve samimiyetle soyleyim fakat dusunme sansiniz olduğunda, empati kuracak zamanınız olduğunda ki burada buna sahip oluyoruz, sakin kalıp görmezden gelmek yada güzelce çözüme ulaştırmak cok kolay oluyor.
Burada sorun yaşamak gayet normal, yeri gelecek tartışarak, yeri gelip tatlı dille fakat ne olursa olsun en nihayetinde tatlı dille noktalanacak olmasına özen göstermek en önemlisi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı