Ekşi Sözlük Yönetimin Berbat Olması

Predator Titan

Kilopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Meslek
Developer
Profil Kapağı
1523184026
Merhabalar,
Ekşi Sözlüğü sık olmasa da iki günde bir takip ediyor, girilen entrylere bakıyor ve site yönetimini inceliyorum. Yönetim ve kurallar o kadar kötü ki hiç bir şekilde düzen ve saygı ortamı yok denecek durumda. Her yazar kötü olmadığı gibi iyi yazarlar da mevcut. Aslında sitemim ve sizlerin de görüşlerinizi almak istediğim konu şu; Ekşi Sözlük de neden yönetim sistemi bu durumda? Yazarların açtıkları konular yeri geliyor hayvanlara şiddet içeren konuları kapsıyor, bazen ülkenin rejimi ve yaşayış biçimini hedef alan konular açılıyor, gericilik yapılıyor. Bunların yanı sıra, başlıklara girilen entry'ler de incelenmiyor. Yazarlar kafasına göre diledikleri hakareti ve saygısızlığı yazıyor. Birisi kadın'a şiddeti savunan entry giriyor, birisi Mustafa Kemal Paşa'ya hakaret ediyor/onur kırıcı laflar ediyor/küçük düşürüyor, toplumun belli bir kesiminin inancına/değerlerine saydırıyorlar. Bu tür şeyler elbette olacak, oluyor da; demek istediğim bu entryler, başlıklar, düzenli bir şekilde kontrol edilmeli ve işlem uygulanmalı. Çoğu zaman bu entryler/başlıklar yine orada ki iyi niyetli yazarların isyan etmesi sonucu zor bela siliniyor ya da kaldırılıyor.

Şimdi neden yazıyorsun bunu diyenler olabilir, bu bahsi geçen site, Google'da yapılan aramalarda başta çıkıyor ve çok fazla kitleye ulaşıp hitap ediyor. İnsanlar yeri geliyor bilgi alışverişi yapmak için kullanıyor bazen ise yeni şeyler öğrenmek için siteye giriyor. Bu sitenin ulaştığı kesim hafife alınacak bir kitle değil, bundan ötürü yerlerinin ve kuvvetlerinin önemini bilip bazı kurallara uymaları gerekiyor, düzeni ve otoriteyi koruyacak önlemler almaları gerekiyor. Ya kendi sitelerin de ki düzene sahip çıksınlar ya da kapatıp çekip gitsinler siteyi. Birileri çıkıp çok rahat bir şekilde Atatürk'e, kadına, havyana ve diğer canlılara, Cumhuriyete ve milli değerlerimize hakaret edemez. Ederse bu kişi derhal cezalandırılmalıdır. Bu kişilerin bir kaç entrysini ve bir başlığını silmek ile olmuyor, siteden atılmaları, engellenmeleri gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yönetim ve kurallar o kadar kötü ki hiç bir şekilde düzen ve saygı ortamı yok denecek durumda.

Hemen hemen hic kural yok iste bu yüzden seviyorum eksiyi, ayrica belki sana denk gelmistir ama ben birbirine hakaret eden kimseyi de görmedim. Birakin her kafadan bir ses ciksin zaten eksi'nin amaci da bu degil mi? :)

Evet eksi sözlükte yazarim ve hayir rumuzumu ifsa etmeyecegim ayrica Technopat basligina hic girdi yapmadim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı