YÖS sınavı zor mudur?

İstanbul Üniversitesi'nin soruları kolay oluyordu benim zamanımda. Şu an ne durumda bilmem fakat çok değişmemiştir diye düşünüyorum.

İstanbul üniversitesi'nin soruları kolay oluyordu benim zamanımda. Şu an ne durumda bilmem fakat çok değişmemiştir diye düşünüyorum.

Peki kaç ay çalışmam gerekiyor sizce?
İstanbul üniversitesi'nin soruları kolay oluyordu benim zamanımda. Şu an ne durumda bilmem fakat çok değişmemiştir diye düşünüyorum.

Bazı arkadaşlarım "üç yıl önceden çalışmaya başlamalıydın" diyor. Bir senem var ve çalışmaya şimdi başladım. Umarım sıkışmam.
@Night_D tavsiyeye ihtiyacım var.
@Darqx
@Darqx

Son düzenleme:
Benim bildigim bizim YKS sinavi ile surundugumuz, yabancilarin ise parasini verip ilkokul duzeyinde bir sinava girmeleri ve kolayca tip kazanmalaridir. Hatta daha 3 gun once yapildi YÖS sinavi galiba. Yapilan sinav ise Online ve kamera kapali. Sorular havada ucuyordu. Neyse daha yazardim ama ayagimi kaydirirlar maalesef.

Benim bildigim bizim YKS sinavi ile surundugumuz, yabancilarin ise parasini verip ilkokul duzeyinde bir sinava girmeleri ve kolayca tip kazanmalaridir. Hatta daha 3 gun once yapildi YÖS sinavi galiba. Yapilan sinav ise Online ve kamera kapali. Sorular havada ucuyordu. Neyse daha yazardim ama ayagimi kaydirirlar maalesef.

Kaç ay çalışmam gerekli sizce? Kamera kapalı mı ciddi misiniz? Bu kadarı çok saçma gerçekten.

YÖS sınavına gireceğim. Kaç ay hazırlık yapmam gerekiyor? 90 üzeri bir puanla İstanbul üniversitesinde diş hekimliği okumak istiyorum.
İstanbul Üniversitesinde Diş hekimliği okuman için 100 üzerinden 100 almalısın çünkü her bölümde yös öğrencilerine ayrılan sınırlı kontenjanlar var. Bende Yös'e gireceğim ve 98 alıp Eczacılık kazanamayan adamlar tanıyorum. Üniversiteler sadece puana bakmıyor, hangi ülkenin vatandaşı olduğuna, lise okul ortalamana dahi bakıyorlar. Neden? Çünkü Diş hekimliği gibi yüksek bölümleri isteyenler zaten 100 almak zorunda ondan sonra da dediğim gibi seçiyorlar tercihler'de çok önemli.

İstanbul üniversitesinde diş hekimliği okuman için 100 üzerinden 100 almalısın çünkü her bölümde YÖS öğrencilerine ayrılan sınırlı kontenjanlar var. Bende YÖS'e gireceğim ve 98 alıp eczacılık kazanamayan adamlar tanıyorum. Üniversiteler sadece puana bakmıyor, hangi ülkenin vatandaşı olduğuna, lise okul ortalamana dahi bakıyorlar. Neden? Çünkü diş hekimliği gibi yüksek bölümleri isteyenler zaten 100 almak zorunda ondan sonra da dediğim gibi seçiyorlar Tercihler'de çok önemli.

Hocam her ülkeye ayrılan kontenjan ayrıdır, mesela ben Yunanistan'dan katılacağım ve sadece Yunanistan'dan katılanlar ile yarışacağım.

Geri
Yukarı