Yoklama kaçağıyım, ne yapmam lazım?

MuhammedAli14

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 19 yaşındayım 'yoklama kaçağı' olduğumu öğrendim. 2020 yılında liseden mezun oldum, aynı yıl üniversiteye kayıt yaptırdım. Kayıttan sonra iş hayatına girdim okula hiç gitmedim. Açıkçası kendim sildirmediğim sürece okul kaydımın silinmeyeceğini düşünüyordum. En az 4 yıl (2 yıllık bölüm) kaydımın duracağını söylemişlerdi. Haberim olmadan okuldan kaydımı silmişler. 2 gün önce e-Devlet'e girdiğimde 'yoklama kaçağı olarak aranıyorsunuz' mesajını gördüm. Ne yapmam gerekiyor? Şu an askere gitme imkanım yok, tecil ettirme hakkım da yokmuş sanırım. Daha önce başına benzer olay gelenler rica etsem yardımcı olabilir mi?

Hocam geçmiş olsun. Yoklama zamanı SMS yoluyla birkaç kez bildiriliyordu diye biliyorum, hiç yoklama sürecinden haberiniz olmadı mı?

sağolun hocam, hiç SMS almadım, E-Devlet e bildirim olarak gelmiş ama ben görmemişim.2 Gün önce telefon hattım için bi gireyim dedim bir de gördüm ki aranıyorum.İnternetten araştırdığım kadarıyla kendi teslim olan günlük 20 TL Yakalananlar 40 TL ücret ödüyor.Bu parayı ödemeye razıyım da ileriye dönük tecil hakkım var mı bilemedim.Öğrenci işleriyle konuşsam sanırım yine hallolmaz.Ne yapacağımı bilmiyorum

sağolun hocam, hiç SMS almadım, E-Devlet e bildirim olarak gelmiş ama ben görmemişim.2 Gün önce telefon hattım için bi gireyim dedim bir de gördüm ki aranıyorum.İnternetten araştırdığım kadarıyla kendi teslim olan günlük 20 TL Yakalananlar 40 TL ücret ödüyor.Bu parayı ödemeye razıyım da ileriye dönük tecil hakkım var mı bilemedim.Öğrenci işleriyle konuşsam sanırım yine hallolmaz.Ne yapacağımı bilmiyorum
Askerlik şubesine gidip sor korkma tutuklanmazsın.

Askerlik şubesine gidip sor korkma tutuklanmazsın.
En kötü ihtimal git 2 hafta içinde tecilini uzat vesayre derler sana ne yapman gerektiğini söylerler. Böyle kaçak olarak sıkıntı.

Bende öyle idim bölge askerlik şubesine git para cezası bile uygulamadılar korkma üni okuyacağını söyle hallediliyor
Bende gitmiştim askerlik şubesine gayette güzel davrandılar neyin ne olduğunu açıkladılar. Sıra numarası çekiyorsun banka müşterisi gibi :)

Bende gitmiştim askerlik şubesine gayette güzel davrandılar neyin ne olduğunu açıkladılar. Sıra numarası çekiyorsun banka müşterisi gibi :)
Kanka gittiğin yere göre değişiyor memurlar klimanın altında ilgilenmiyorlardı bile zarla zorla yaptık hatta ben gösterdim nasıl yapılacağını :D

Hocam yerine göre değişiyor. Ben tecil ettirmeye gittiğimde insan gibi dahi davranmıyorlardı gelenlere. Hele şubeden sorumlu bir astsubay vardı ki burnu bir havada..

Bende öyle idim bölge askerlik şubesine git para cezası bile uygulamadılar korkma üni okuyacağını söyle hallediliyor
Ben şu an üniversite ye kayıtlı değilim, tekrar kayıt olmam için kaçak olarak görünmemem lazım yanlış mı biliyorum ? Ayıca şubeye teslim olursam aile hekimine yönlendirmiyorlar mı ? Ondan sonra da ya bakaya kalır ya celp tarihi almak zorunda kalırım

Yeni konular

Geri
Yukarı