Yol bisikleti kullanması zor mu?

Makaleler
23
Yer
Antiocheia
Hiç ince teker bisiklete binmedim. Halihazırda dağ bisikleti kullanıyorum.
Dağ bisikletiyle bile bazen tutunmada sorun yaşayabiliyorum.
İnce teker kullanan arkadaşlar deneyimlerini ve eğer ikisine de bindilerse aradaki farkı anlatabilir mi?
Ne kadar zor?

İnce teker kullanıyorum. İnce teker gayet konforlu. Hiç sorun yaşamazsınız. Ancak bende dağ bisikleti kullanmadığım için arada ki farkı bilemeyeceğim.

İnce teker kullanan arkadaşlar deneyimlerini ve eğer ikisine de bindilerse aradaki farkı anlatabilir mi?
Ne kadar zor?
Hepsini kullandım. Dağ bisikletinin konforunu hiçbiri vermiyor. Şehir bisikleti belki olabilir, ama yine zorlar.

Hepsini kullandım. Dağ bisikletinin konforunu hiçbiri vermiyor. Şehir bisikleti belki olabilir, ama yine zorlar.
Dağ bisikleti lastiklerindeki konfor hiçbirinde yok cidden. Yorulmaya katlanırım ama uzun yola bile dağ bisikleti lastiği kullanarak çıkarım.

Onun verdiği güveni hiçbiri vermiyor. Diğerinde her an düşecek korkusu olduğu için binesin gelmiyor.
Üstelik birde dağ bisikleti lastiği ile her yere girip çıkabiliyorsun. Ben yazlıkta iken yolda turlarken ara sıra canım sıkıldığında ormanın içine dalar, oradan kestirme giderdim sonra hiçbir şey olmamış gibi yola çıkıp devam ederdim. :D

Ne kadar zor?
Beklenmedik anlarda beklemediğin hızlara çıkabiliyor özellikle rampa aşşağı amatör zamanalrında kullanımı zor. Konfor konusunda yerdeki en ufuk taşı dahi hissedersin. Buna engel olmak için geniş ve yaylı bir koltuk alabilirsin. Genel olarak dağ bisikletlerine göre kullanım daha zordur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı