Yol Bisikletini Touring odaklı dönüştürmek mümkün müdür?

heratonN

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yol bisikleti almıştım zamanında bir hevesle, artık bisiklete eskisi kadar performans odaklı bakmıyorum. Biraz daha etrafı gezip, keşif yapmayı planlıyorum. Eldeki bisikleti satıp tur bisikleti almayı düşündüm ama fiyatlar çok artmış, bunu satsam sattığım fiyata bir şeyler alamayacağım gibi. Yol bisikletini biraz daha touring tarzı bir şeylere dönüştürme şansım var mıdır? Tavsiyesi olan var mıdır?

Ne gibi değişiklikler yapmak istiyorsunuz? Bu tür bisikletlerde kadrodan ve jantlardan dolayı lastik genişliğini çok artıramazsınız. En fazla 32C sığıyor diye biliyorum.
Nispeten biraz daha sürüş konforunu arttırmaya yönelik bir şey düşünmüştüm. Çokta bir değişiklik mümkün değil gibi. Bikepacking malzemeleri ile biraz bagaj kapasitesini arttırabilirim. 700x23 lastikler takılı, belki biraz daha kalın lastiklerle konforu arttırabilirim.

Nispeten biraz daha sürüş konforunu arttırmaya yönelik bir şey düşünmüştüm. Çokta bir değişiklik mümkün değil gibi. Bikepacking malzemeleri ile biraz bagaj kapasitesini arttırabilirim. 700x23 lastikler takılı, belki biraz daha kalın lastiklerle konforu arttırabilirim.
32C bulabilirseniz takılabilir, güzel olur. Onun dışında bir şey yapmak da zor. Benim de öyle gravele benzetme hayalim vardı ama kadro elvermiyor. Arka bagaj takmıştım ama güzel durmadı pek yol bisikletinde. Üstüne çanta tarzı bir aparat yapmak gerek. Sırtta çantayla sürüş yapmak omuzlarımı ağrıtıyor ve aşırı terletiyor.

Dediğim gibi lastiğin sınırlarına erişin 32C alın. Konfor artacaktır. Kadroda hidrolik disk fren takma yerleri varsa frenleri değiştirmek güzel olur.

Anladım. Peki işin diğer tarafını düşünürsek yani satıp biraz daha hibrit model almak ama fiyatlar çok yüksek. Piyasayı tam bilmiyorum ama 7-8k arası bu bisikleti satıp, alabileceğim hibrit modeller var mı? Önerebileceğiniz?

Anladım. Peki işin diğer tarafını düşünürsek yani satıp biraz daha hibrit model almak ama fiyatlar çok yüksek. Piyasayı tam bilmiyorum ama 7-8k arası bu bisikleti satıp, alabileceğim hibrit modeller var mı? Önerebileceğiniz?
Yok, aynı fiyata gravel bulamazsınız.

Geri
Yukarı