YouTube 1080p 60FPS Bitrate Değeri Neye Bağlı?

iBOOOO

Hectopat
Daha fazla  
Selamın aleyküm arkadaşlar.
Ben kendi çapımda tamamen merak üzerine YouTube'a atmak üzere oyun videoları çekmek istiyorum. Amacım abone kasmak veya izlenme sayısı kasmak değil, sadece merak üzerine bu işler nasıl oluyor tecrübe edinmek için. Amacım 1080p 60FPS videolar çekmek. Kayıt için NVIDIA'nın programını kullanıyorum. Render için ise Sony Vegas. NVIDIA'nın programında her programda olduğu gibi kayıt ayarları var. Orada bitrate seçeneği var, benimki şu an 50 Mb/sn de. Öğrendiğim kadarı ille YouTube 1080p 60FPS için bitrate sınırı 12 Mb/sn yazıyor. Merak ettiğim ben 50 Mb/sn olarak değil de 12 Mb/sn olarak kaydetsem, yine editleyip renderleyeceğim görüntü kalitesi kötü mü olur? Yoksa kayıt ederken ne kadar yüksek olursa o kadar iyi mi? Veya şöyle sorayım 50 Mb/sn ile kayıt alıp renderleyip yüklediğim videonun kalitesi, 12 Mb/sn kayıt alıp renderleyip yüklediğim videonun kalitesi aynı mı olur?
Dğerli yorumlarınızı bekliyorum saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Render süresinden ve kapladığı alandan tasarruf eder miyim diye düşünmüştüm :) FPS sorunum yok.
Render süresi 2-3 saat fazla olmuyorsa maks 1 saat fark oluyorsa bence kısmaya gerek yok. Test edin ve ona göre düşürün.

Dosya Ekleri

• Render.png
    Render.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı