YouTube bizi banyoda dinliyor mu?

Merhaba arkadaşlar,

Konumuz YouTube'nin bizi dinlemesi. Telefon uygulamaların bizi dinleyip söylediklerimize uygun reklamlar çıkarması günümüzde oldukça tartışılan bir konu. Ben ise fark ettiğim olay olan YouTube'nin bizi dinlediğine dair kesin denebilecek kanıtlar sunacağım. Bu istatistiği yaklaşık 3 aydır sürdürüyorum. 3 ay öncesine kadar YouTube Premium kullanıyordum sonra kartımı değiştirince tekrar yeni kart ile ödeme yapmaya üşenmiştim ve bu süreç içerisinde YouTube reklamlarına çokça maruz kalıyordum.
Bu süreç içerisinde 2 kere banyoya girip duş aldım ve duş alırken YouTube Music uygulamasından şarkı açıyordum. Normalde YouTube'yi odamda kullanırken (PC ya da telefon) çıkan reklamlar 5-10-15 saniyelik reklamlar oluyordu ve bazen 2 kere üst üste reklam çıkarıyordu ama ne zaman duş almaya girsem çıkan reklamlar çok saçma ve aşırı uzun oluyor. Bu saçma ve uzun reklamların çıkma olayı her seferinde duş alırken su sesinin çıkmasından sonra oluyor. Bu yaşadığım olayı tekrar tekrar denemek için yaklaşık 3 ay sürdürdüm.

3 ay içerisinde yaklaşık 45 kere duş aldım.
45 kere duş alırken istinasız bir şekilde her ilk şarkı bittikten sonra uzun ve saçma reklamlar çıktı (5DK-10dk süren reklamlar).

Sanki beni tekrar YouTube Premium üyesi yapmak istiyormuş gibi çünkü ortalama duşta en fazla 4 veya 5 şarkı dinleyebilecekken bu durum yüzünden 1 veya 2 şarkı dinleyebiliyorum. Bu durum oldukça beni rahatsız etti. Siz de YouTube ile ilgili böyle bir olay yaşıyor musunuz?

Müzik dinlediğin için genellikle sana YT pre yi almaya zorlamak için müzik türündeki videolara fazladan uzun reklam basıyor sen gelip hep ASMR izlesen bu sefer ASMR reklamlarinda uzunluk olur amaç YT Prey'e zorlamak.

Hocam 5-10 dk reklam yok ki Youtube'da
Çıkıyor bana.

Müzik dinlediğin için genellikle sana YT pre yi almaya zorlamak için müzik türündeki videolara fazladan uzun reklam basıyor sen gelip hep ASMR izlesen bu sefer ASMR reklamlarinda uzunluk olur amaç YT Prey'e zorlamak.
Normal odamda takılırken youtube musicte dahil buna bahsettiğim uzun reklamlara takılmıyorum galiba orayı eksik açıkladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı