YouTube hakkında tavsiyeleriniz nedir?

ahmT2456

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ortalama 1 aydır YouTube ile ilgileniyorum. Aranızda belli bir süredir YouTube ile ilgilenip belli yerlere gelmiş arkadaşlar var mı acaba? Varsa bana verebileceği tavsiyeler veya motiveler var mı? Kanalına da bakmayı çok isterim gözlemlemek için kendi hatalarıma bakmak istiyorum karşılaştırıp.

Her Youtube kanalının içeriği kişiye özeldir. Sen farklı bir kanalı inceleyerek bir şey elde edemezsin. Yani kendi tarzını yaratman lazım ya da belirli bir tarzı kopyalaman lazım. Benim 15.000 abonelik kanalım var ama gidip baksan hiçbir şey anlamazsın.

Merhaba, ortalama 1 aydır YouTube ile ilgileniyorum. Aranızda belli bir süredir YouTube ile ilgilenip belli yerlere gelmiş arkadaşlar var mı acaba? Varsa bana verebileceği tavsiyeler veya motiveler var mı? Kanalına da bakmayı çok isterim gözlemlemek için kendi hatalarıma bakmak istiyorum karşılaştırıp.
Zor şimdi yalan söylemicem hocam, kitleyi yakalamak yıllar sürebiliyor

Eğer düzenli bir takvim aralığı ile video yüklemeyeceksen hiç bulaşma. Gündemde popüler olan oyun, vlog veya inceleme videoları çekebilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalının özgün profil fotoğrafı, banner tasarımı ve videoların küçük resimleri insanların ilgisini çekmesi gerek.

Merhaba, çok eskiden bir kanalım vardı ve belirli sosyal medya ile alakalı eğitim videoları çekerek bir yere ulaşmayı başarmıştım. Kapanan hesabı açma tarzında klasikleşmiş videolardan yapıyordum. Öncelikle cidden videolarına özen göstermelisin ve en önemli etkenlerden biri kapak fotoğrafı. Evet, boş bir şey gibi gelebilir fakat kapak fotoğrafın çok önemli ciddi anlamda göze hitap etmeli. Ve bana kalırsa, en önemli etken etiketler, evet etiketler. Hayal gücünü zorlayıp videonun konusuyla alakalı her şeyi etiketler kısmına yazmanı öneririm konuyla alakalı en ufak şeyi YouTube üzerinde arattıklarında senin videon karşılarına çıkmalı. Videonu bir tık yukarıya taşımak içinde 10 farklı hesap üzerinden videolarını beğenebilirsin. 0 beğeni yerine 10 beğeni gözükmesi daha iyi olur, daha yukarıda olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı