YouTube telif hakkında

kara_inci

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Biz arkadaşlarla YouTube kanlı açmaya karar verdik. Kanalın konusu film yorumları olacak. Amacımız bu işle para kazanmak. Ama kafamıza takılan bir sorun var. Film kesitlerini videoya mecbur dahil etmemiz gerek. Bunun için telif yer miyiz? Bu işi bilen biri varsa ve bize açıklarsa sevinirim direkt film kesitlerini paylaşmak tabii ki de telif nedeni ama biz yorumlayacağız. Açıklamalar yapacağız. Bir açıklama yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz arkadaşlarla YouTube kanlı açmaya karar verdik. Kanalın konusu film yorumları olacak. Amacımız bu işle para kazanmak. Ama kafamıza takılan bir sorun var. Film kesitlerini videoya mecbur dahil etmemiz gerek. Bunun için telif yer miyiz? Bu işi bilen biri varsa ve bize açıklarsa sevinirim direkt film kesitlerini paylaşmak tabii ki de telif nedeni ama biz yorumlayacağız. Açıklamalar yapacağız. Bir açıklama yaparsanız sevinirim.
Videonuz kalkmayabilir fakat para kazanamazsınız. Para karşı tarafa gider.

Merhaba aynısını ben de yaşadım maalesef. Evet telif hakkı yiyorsunuz maalesef. Ama yememek için bazı çözümleri var mesela fark etmişsinizdir bazıları videolarını küçük arkasına da resim koyuyorlar. Bu sayede telif hakkından kurtuluyorlar. Eğer izniniz varsa yayınlamanız da bir sakınca olmaz ama telif yiyeceği düşünmüyorum çünkü çoğu kişi reaction videoları çekiyor bir sakınca olmaz para cezası yok:D

Bildiğim kadarıyla görselleri tam boyutuyla değil de küçük bir şekilde koyarsanız ve bir kesiti tamamen kesintisiz oynatmak yerine 3-4 saniye oynatıp duraklatırsanız veya aralara farklı görseller koyarsanız bir sorun olmuyordu diye hatırlıyorum

Bildiğim kadarıyla görselleri tam boyutuyla değil de küçük bir şekilde koyarsanız ve bir kesiti tamamen kesintisiz oynatmak yerine 3-4 saniye oynatıp duraklatırsanız veya aralara farklı görseller koyarsanız bir sorun olmuyordu diye hatırlıyorum.

Aynı cevabı verdim örnek olursa söyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodan kısmanıza gerek yok iyi günler dilerim. En iyi cevap olarak verirseniz iyi olur rütbe anlıyacağım:D

Aynı cevabı verdim örnek olursa söyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodan kısmanıza gerek yok iyi günler dilerim. En iyi cevap olarak verirseniz iyi olur rütbe anlıyacağım:D

Ama başka kanllar direkt videoyu koyup arkada kendi sesleriyle konuşuyorlardı yani onlar sıkıntı yaşamıyor mu?

Bildiğim kadarıyla görselleri tam boyutuyla değil de küçük bir şekilde koyarsanız ve bir kesiti tamamen kesintisiz oynatmak yerine 3-4 saniye oynatıp duraklatırsanız veya aralara farklı görseller koyarsanız bir sorun olmuyordu diye hatırlıyorum

Tutupta bir filmi tamamen yüklemiyeceğim sadece birkaç sahneyi birleştirip arka planda kendi sesimiz koyup filmi yorumlayacağız. Benim merak ettiğim bu acaba bundan dolayı telif yer miyiz?

Tutupta bir filmi tamamen yüklemiyeceğim sadece birkaç sahneyi birleştirip arka planda kendi sesimiz koyup filmi yorumlayacağız. Benim merak ettiğim bu acaba bundan dolayı telif yer miyiz?
Şirketten şirkete, filmden filme değişir. Bunu kesin söylemek çok zor. En azından büyüyene, saygınlık kazanana kadar temkinli olmakta fayda var. Zaman geçtikçe deneyimlenir ve neyden telif yiyip yemeyeceğinizi öğrenirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki makaleleri inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı