YouTube için tavsiyeler

halookkk

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben henüz 15 yaşında bir lise öğrencisiyim. Okul okuyorum ancak yine de şimdiden bir uğraşım olsun diye YouTube'a başlamayı düşünüyorum. Valorant vb oyunlar oynuyorum ama ekran kaydı konusuna gelince 360p çekiyor. Basketbol oynuyorum ama basketbol ile ilgili ne kadar video çekilebilir ki? Farklı şeyler de yapabilirim ama çok fazla imkanım yok. Zaten telden video çekebilirim (4K kamerası var). Ne tarz videolar çekmemi tavsiye edersiniz bu dönemlerde? Bir de ücretsiz montaj programı önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten iyi bir YouTuber olmak istiyorsanız. Videolarınız en az 720p 60 FPS olması lazım ki izleyenler sıkılmadan izleyebilsin. İkinci olarak tek bir oyun üzerinden gitmeyin bence, daha güzel içerik çıkarabileceğiniz oyunlar oynayabilirsiniz. Bir anda patlayabilirsiniz çünkü öyle bir anda patlayan çok kanal var.
Üçüncü olarak ücretsiz bir montaj programı değil de kaliteli bir montaj programı kullanabilirsiniz. Montajlar aşırıya kaçmadıkça videonun izle oranını ve seyircinin ilgisini çeker. Mesela Minecraft oynarken bunu bir Survival serisine çevirebilirsiniz. Ama bu seride öyle değişik öyle Minecraft'ı içten oynamalı, yaptıklarınızı tutkuyla yapmalısınız ki izleyiciler "evet bu adam gerçekten uğraşıyor" demeliler.

Tabi fazla büyümek zaman alır.

Belki bu senin hoşuna gitmeyecek ama zamanı gelince anlarsın ve bizim milletimizin en büyük sıkıntısı da bu. Ya arkadaşım bu tür para kazanma veya eğlenceye ayıracağın şeyler yerine, kendini geliştirsen ve gerçekten zevk aldığın dal da ilerlesen zaten ileride güzel yerlere gelirsin. (YouTuber olma demiyorum ama kitap oku, diksiyon çalış yani kısacası kendini geliştir, günümüz YouTuber'larını görüyoruz iki kelimeyi bir araya getiremeyen hebe hübe yapan insanları dahi bizim milletimiz YouTuber yapıyor ünlü yapıyor cidden yaz yaz bitmeyecek konular, bunları çok konuştuk ama önüne geçilebilecek gibi değil)

durum vahim (!) xD

Selam arkadaşlar. Ben henüz 15 yaşında bir lise öğrencisiyim. Okul okuyorum ancak yine de şimdiden bir uğraşım olsun diye YouTube'a başlamayı düşünüyorum. Valorant vb oyunlar oynuyorum ama ekran kaydı konusuna gelince 360p çekiyor. Basketbol oynuyorum ama basketbol ile ilgili ne kadar video çekilebilir ki? Farklı şeyler de yapabilirim ama çok fazla imkanım yok. Zaten telden video çekebilirim (4K kamerası var). Ne tarz videolar çekmemi tavsiye edersiniz bu dönemlerde? Bir de ücretsiz montaj programı önerirseniz sevinirim.

Öncelikle büyümenizin büyük ihtimalle 1-2 yıl alabileceğini unutmayın belki bir anda 2 3 milyon abonelere de çıkabilirsiniz yeter ki iyi bir şekilde video çekin size önerim Bandicam eğer bilgisayardan video çekecekseniz en az 1080p lazım yani düşününce de ben en az 1080p videolar izlerim gibi geliyor https://www.youtube.com/channel/UC0nqIG6I-0B-AtUYw09F1QQ bir de bu çeşit kanallar var bunlara bakabilirsiniz.
Montaj programı olarak da movavai önerebilirim ama aklınızda olsun ücretli olmadan ekranın ortasında kocaman bir filigran kalıyor ve bu gerçekten rahatsız edici ama benim daha önce 1-2 video Windows içinde olan ücretsiz video düzenleme programı dışında edit bilgim olmamasına rağmen güzel bir video çıkarmıştım 15-20 DK gibi bir sürede ama filigran çok rahatsız edici bu yüzden cüzi bir miktar ödeyip ücretli versiyonunu almak çok daha iyi
mikrafon:https://www.hepsiburada.com/boya-profesyonel-youtuber-yaka-mikrofonu-by-m1-mikrofon-pm-HB00000EDMPA internette bir sürü incelemesi var bakabilirsiniz (ilk bulduğumu attım daha ucuza bulabilirsiniz)
Tripod: Çok fark etmez yeter ki elinizde telefon dursun
Webcam: Telefonu Webcam olarak kullanabileceğiniz programlar var onlara bakabilirsiniz,
Not: Spor kanalı açmanızı önermem çünkü genelde çok bir takipçisi olmuyor bu kanalların
Not2: Discord hesabı açıp iyi bir sunucu kurmak isteyebilirsin videoda da bahsedersen fazla kişi gelebilir ve toplum yönetimi video öneri gibi bir sürü faydası var.

Belki bu senin hoşuna gitmeyecek ama zamanı gelince anlarsın ve bizim milletimizin en büyük sıkıntısı da bu. Ya arkadaşım bu tür para kazanma veya eğlenceye ayıracağın şeyler yerine, kendini geliştirsen ve gerçekten zevk aldığın dal da ilerlesen zaten ileride güzel yerlere gelirsin. (YouTuber olma demiyorum ama kitap oku, diksiyon çalış yani kısacası kendini geliştir, günümüz YouTuber'larını görüyoruz iki kelimeyi bir araya getiremeyen hebe Hub'e yapan insanları dahi bizim milletimiz YouTuber yapıyor ünlü yapıyor cidden yaz yaz bitmeyecek konular, bunları çok konuştuk ama önüne geçilebilecek gibi değil)

durum vahim (!) xD

Zaten bunu ileride iş bulamazsam diye kendimi garanti almak adına yapıyorum.
Öncelikle büyümenizin büyük ihtimalle 1-2 yıl alabileceğini unutmayın belki bir anda 2 3 milyon abonelere de çıkabilirsiniz yeter ki iyi bir şekilde video çekin size önerim Bandicam eğer bilgisayardan video çekecekseniz en az 1080p lazım yani düşününce de ben en az 1080p videolar izlerim gibi geliyor https://www.youtube.com/channel/UC0nqIG6I-0B-AtUYw09F1QQ bir de bu çeşit kanallar var bunlara bakabilirsiniz.
Montaj programı olarak da movavai önerebilirim ama aklınızda olsun ücretli olmadan ekranın ortasında kocaman bir filigran kalıyor ve bu gerçekten rahatsız edici ama benim daha önce 1-2 video Windows içinde olan ücretsiz video düzenleme programı dışında edit bilgim olmamasına rağmen güzel bir video çıkarmıştım 15-20 DK gibi bir sürede ama filigran çok rahatsız edici bu yüzden cüzi bir miktar ödeyip ücretli versiyonunu almak çok daha iyi.
Mikrofon:https://www.hepsiburada.com/boya-profesyonel-youtuber-yaka-mikrofonu-by-m1-mikrofon-pm-HB00000EDMPA internette bir sürü incelemesi var bakabilirsiniz (ilk bulduğumu attım daha ucuza bulabilirsiniz)
Tripod: Çok fark etmez yeter ki elinizde telefon dursun.
Webcam: Telefonu Webcam olarak kullanabileceğiniz programlar var onlara bakabilirsiniz,
Not: Spor kanalı açmanızı önermem çünkü genelde çok bir takipçisi olmuyor bu kanalların.
Not2: Discord hesabı açıp iyi bir sunucu kurmak isteyebilirsin videoda da bahsedersen fazla kişi gelebilir ve toplum yönetimi video öneri gibi bir sürü faydası var.

Hocam video montajlama programında bahsettiğiniz miktar 160 TL midir yoksa ben mi yanlış biliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı