Youtube İndirme Hızı Düşük Sorunu

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Arkadaşlar Speedtest'te yaptığım hız testinde 6.5Mbit indirme hızı alıyorum. IDM ile indirme yaptığımda 800Kbyte ile indiriyor saniyede. Fakat iş Youtube'a gelince 1.2Mbit indirme hızı var bırakın durum neden böyle ? Hatta 1.2Mbit bile değil baksanıza :(

youtube.jpg

Aynı şey WiFi de de aynı. Telefondan Speedtest yapıyorum 6.8Mbit çıkıyor fakat gelgelelim YouTube Facebook Instagram gibi yerlerde video vs. kesinlikle izlenmiyor

Facebook'ta video izleyebiliyorum aslında. Anlamadım ya bir gariplik var internette yardımcı olacak yok mu?

Arkadaşlar Allah aşkına şu değerlere bir bakın nasıl olabilir böyle bir şey çıldırmak üzereyim.
speedtest.jpg
idm.jpg
youtube.jpg

Kardeşim bu sorun bende 2015 senesinden beri var. Hipernet 50 Mbps paketi kullanıyorum 48 Mbps hızım var ve bu sorunu şöyle söyleyebilirimki farkettiysen gece denediysen bunu jet gibi interneti yiyor YouTube ancak akşam saatlerinde felan hep böyle yavaş. Türktelekom ise internetin onların kısıtlaması üzerine bu sorun yaşanıyor bence. Hatta baya eminim bu konuda.

Evet böyle bir kısıtlama vardı ama ben artık rastlamıyordum buna açıkçası kaldırıldı zannediyordum. İyi bir VPN ile düzelir.

Geçtiğimiz günlerde bendede sorun yoktu. Yani geceleri YouTube hattıma gelen bütün hızı rahat kullanıyorken akşam saatlerinde 6 Mbps veya 16 Mbps gibi daha düşük veri harcıyordu. Ama sonuç olarak 1080P rahat izleniyordu. 08.0.3.2017 akşamında yine yavaşlama yaşadım mesela 1.8 Mbps 2Mbps gibi veri harcıyor tam sövmelik.

Kardeşim bu sorun bende 2015 senesinden beri var. Hipernet 50 Mbps paketi kullanıyorum 48 Mbps hızım var ve bu sorunu şöyle söyleyebilirimki farkettiysen gece denediysen bunu jet gibi interneti yiyor YouTube ancak akşam saatlerinde felan hep böyle yavaş. Türktelekom ise internetin onların kısıtlaması üzerine bu sorun yaşanıyor bence. Hatta baya eminim bu konuda.
Aynen hocam aynen. Gece yarısından sonra YouTube hızı normale dönüyor 6Mbit ile indiriyor. Gündüz öğle saatlerinden sonra ise 800Kbite geri iniyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı