Youtube İzlenmelerim neden bir anda yükseliyor ve düşüyor?

Vakkas KOYU

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yaklaşık 1 haftadır kanalıma Minecraft videoları yüklüyorum fakat izlenmelerim bir günde 20-30 izlenirken aniden 250-300 oluyor ve ertesi gün 10-20'ye düşüyor. 20 izlenen videomda 3 like varken 200-300 izlendiğinde 10 falan oluyor bu like ve tekrar izlenme düştüğünde like sayılarım da 1'e düşüyor. Hiçbir şekilde bot falan kullanmıyorum. Diğer videolarımda böyle bir şey yaşamıyorum ama ne zaman Minecraft videosu atsam böyle bir artık bug mıdır nedir böyle bir sorun yaşıyorum. Sebebini veya neyden dolayı olabileceğini biliyor musunuz sorayım dedim. Örnek olarak dün attığım 250 izlenen Minecraft videomu ve bugün attığım Minecraft videomu koyayım. Mesela dün attığım video 250 izlenmişken şuan yine 50'ye düşürülmüş.

Dünki Videom :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bugün attığım Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videolar sorunlu
Videolarımda pek bir sorun yok açıkcası. Bence tek sorun fazla editli olmaması. Fazla edit yapıp izleyenlerin izleme deneyimi düşürmek istemiyorum. Onun dışında ben bir sorun göremedim sorunun ne olduğunu belirtirseniz sevinirim.

Youtube algoritması çok farklı. Düzenli video atmaya devam edin. Algoritmaya uygun olsun ama. Mesela 15 dakikadan uzun, Kapak resmi ve başlıklar düzenli vs.
Evet algoritması çok farklı zaten o yüzden Minecraft çekiyorum ama eskiden de çektiğimde 500 falan izlenirdi. Şimdi 200-300 izlendikten sonra 20'Ye düşünce üzülüyorum açıkcası. 1-2 hafta daha düzenli video atmayı ve sorunun düzelmesini bekleyeceğim. Fikriniz için teşekkürler.

Videolarımda pek bir sorun yok açıkçası. Bence tek sorun fazla editli olmaması. Fazla edit yapıp izleyenlerin izleme deneyimi düşürmek istemiyorum. Onun dışında ben bir sorun göremedim sorunun ne olduğunu belirtirseniz sevinirim.

Evet algoritması çok farklı zaten o yüzden Minecraft çekiyorum ama eskiden de çektiğimde 500 falan izlenirdi. Şimdi 200-300 izlendikten sonra 20'Ye düşünce üzülüyorum açıkçası. 1-2 hafta daha düzenli video atmayı ve sorunun düzelmesini bekleyeceğim. Fikriniz için teşekkürler.

Sorunlu derken açılmıyor diyorum.

Merhabalar. Yaklaşık 1 haftadır kanalıma Minecraft videoları yüklüyorum fakat izlenmelerim bir günde 20-30 izlenirken aniden 250-300 oluyor ve ertesi gün 10-20'ye düşüyor. 20 izlenen videomda 3 like varken 200-300 izlendiğinde 10 falan oluyor bu like ve tekrar izlenme düştüğünde like sayılarım da 1'e düşüyor. Hiçbir şekilde bot falan kullanmıyorum. Diğer videolarımda böyle bir şey yaşamıyorum ama ne zaman Minecraft videosu atsam böyle bir artık bug mıdır nedir böyle bir sorun yaşıyorum. Sebebini veya neyden dolayı olabileceğini biliyor musunuz sorayım dedim. Örnek olarak dün attığım 250 izlenen Minecraft videomu ve bugün attığım Minecraft videomu koyayım. Mesela dün attığım video 250 izlenmişken şuan yine 50'ye düşürülmüş.

Dünki Videom :
Bugün attığım Video:
Paylaştığınız saatlere dikkat edebilirsiniz. Belirli saatlerde paylaşabilirsiniz.

Paylaştığınız saatlere dikkat edebilirsiniz. Belirli saatlerde paylaşabilirsiniz.
Fikriniz için teşekkür ederim. İzleyicilerimin çoğu saat 18'de aktif oluyormuş ve videolarımın hep 200'e çıkma saati de o. Bundan sonra 15'te atmak yerine 18'de atacağım.

Biraz izledim, bence ses kesinlikle izleme isteğimi arttıran bir şey. Daha kaliteli mikrofon kaliteyi gerçekten arşa çıkarıyor. Ondan sonra videoda çok fazla gereksiz kısım var bu yerleri kesmen daha iyi olur. Arkaya müzikte gerek. Ayrıca zorlama şakalar falan hiç bunlarla uğraşma akışına bırak.
Evet videoda çok gereksiz kısımlar var. Onları kesip daha çok edit yapacağım ayrıca arkaya da klasik Minecraft müziklerinden koyarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı