Youtube kanalı açılır mı?

Hikmet Benol

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar artık yazın sorun çıkarmayacak sistem alacağım ve aslında bir hedefim vardı. Youtube kanalı açıp 10.000 abone olsam yeterdi. Eski bir kanalım var 340 abonelerde ondan devam edilir mi?
İçerik olarak ben alacağım sistemin oyun testlerini yayınlamayı düşünüyorum. Ama tek tek. Ve ilerler isem neler yapabilirim. Aslında tüm yaratıcı fikirleri bekliyorum. Oyun testi yapmamın amacı bazen tam aranan sistem olmuyor. Belki benim sistemi arayan olur diye yapacağım. Tüm önerileri bekliyorum.
Asıl soru şu açmalı mıyım?

Arkadaşlar artık yazın sorun çıkarmayacak sistem alacağım ve aslında bir hedefim vardı. Youtube kanalı açıp 10.000 abone olsam yeterdi. Eski bir kanalım var 340 abonelerde ondan devam edilir mi?
İçerik olarak ben alacağım sistemin oyun testlerini yayınlamayı düşünüyorum. Ama tek tek. Ve ilerler isem neler yapabilirim. Aslında tüm yaratıcı fikirleri bekliyorum. Oyun testi yapmamın amacı bazen tam aranan sistem olmuyor. Belki benim sistemi arayan olur diye yapacağım. Tüm önerileri bekliyorum.
Asıl soru şu açmalı mıyım?
Öncelikle o kanaldan devam etmenizi tavsiye etmem. Algoritma uzun süre video yüklemeyen kanalları ön plana çıkarmıyor izlenme konusunda sıkıntı çekersiniz. Aynı zamanda oyun testlerinin Türkiye'de pek izleneceğini sanmıyorum, yani yeni çıkan popüler oyunları çekmeyecekseniz. Para kazanmak için yapıyorsanız İngilizce kanal açmanızı tavsiye ederim yabancıların bu konulara çok merakı var.

Öncelikle o kanaldan devam etmenizi tavsiye etmem. Algoritma uzun süre video yüklemeyen kanalları ön plana çıkarmıyor izlenme konusunda sıkıntı çekersiniz. Aynı zamanda oyun testlerinin Türkiye'de pek izleneceğini sanmıyorum, yani yeni çıkan popüler oyunları çekmeyecekseniz. Para kazanmak için yapıyorsanız İngilizce kanal açmanızı tavsiye ederim yabancıların bu konulara çok merakı var.
Adam zaten videoyu açıyor sessizce arabasını sürüyor başka bir olay yok. Dediklerinize dikkat edeceğim açarsam yeniden.

Merhaba dostum. Ben zamanında dediğin işe girdim. Bu tür içerikli bir kanalım vardı. Şöyle ki, insanlar sistem testi videolarını genelde büyük kanallardan izleyip bırakıyorlar. Yani, atıyorum bu bir oyun videosu değil ki. Örneğin GTA V oynayan yüzlerce Youtuber var. Fakat her birinin tarzı farklı, mesela PewDiePie'dan GTA V videosu izleyen biri, ertesi gün bir başkasından izleyip zevk alabilir. Fakat sistem testinde ne olacağı üç aşağı beş yukarı belli olduğu için insanlar başka başka kanallardan izlenme girişiminde pek bulunmuyor.

Ayrıca senin sisteminin aynısına sahip olan 10.000 insan var mıdır ki? Çok dar bir kitleye hitap edersin. Bir yerden sonra da gelişemezsin bile. Bu konuda -sistemin sağlam ise- grafik karşılaştırması yapabilirsin.

Örneğin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
gibi.

Ki bunlarda da başarı oranın çok düşük. Yani geniş kitlelere hitap edecek şeyler yapmalısın. Eğer bu işte ciddiysen kursları vs var. İşine yarayacağını düşünüyorum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı