YouTube kanalım niye gelişmiyor?

İtxomotime

Hectopat
Ekim'de başladım düzenli video çekmeye Ekim'den beri günde 1-2 video atıyorum. Önceden eski oyunları oynuyordum. Don't Starve, stalker tarzı onlar pek abone kazandırmamıştı ama imkanım yoktu başka oyunlar oynayamıyordum. Şimdi yeni PC aldım daha güncel oyunlar oynayayım dedim en eskisi 3 senelik güncel oyunlar, durum yine aynı abone sayım 53, 20'si arkadaşlarım zaten. Yaklaşık 3 aydır aralıksız video atıyorum. Çoğu oyun videosu serimi devam ettirmiyorum izlenmiyor diye bir 6 bölüm çekip bırakıyorum. Bakıyorum izlenme saati de düşük 0,1 diyor bu ne lan diyorum bırakıyorum. Bu ay izlenme saatim 64 görüntülenmem 1,7 k. Video thumbnail larına çok özen göstermiyorum yapamadığım için oyunun kapak fotoğrafını koyuyorum o biraz kötü. Bu YouTube algoritmasına nasıl girebilirim kanalı nasıl geliştirebilirim tavsiyeleriniz neler?

Kanal linkini atmıyorum belki yasaktır diye eğer yasak degilse söyleyin atayım.

Şu sıralar eski stalker videom değerlendi diye stalkera geri başladım. Onun yanında çerezlik bir Battlefield 1 yüklüyorum şu anda, Cyberpunk denedim izlenmedi, RDR 2 Online denedim izlenmedi. İzlenme saatleri de düşük olunca çekmeyi bıraktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Video atılan günler, saatler, videonun uzunluğu, doğru etiket kullanımı, doğru başlık kullanımı, doğru açıklama kullanımı, thumbnail, oynatma listesi vs. ve daha saymadığım bir çok etken var.

Youtube oyun trendlerindeki oyunlara bak ve onları yükle. Sessiz çekiyorsan videolarını sesli çek.
Ayrıca her gün video yükleyeceksen aynı saatte yükle. Mesela küçük çocuklar içinse kanalın öğlencilerin çıkış saatinde yükle hergün örnek tabi bu ama bunları dikkate alırsan kanalın yükselir. Ayrıca düzenli olarak shorts da yüklersen izlenmen artar.

YouTube sana el atması lazım ve bu tamamen şans işi. Bazen hiç ummayacağın kişileri öneriyor insanlara şans işte. Kanalın linkini verirsen gözatalım. Geçen kadın bir yayıncı dek geldi öyle sohbeti falanda güzel değil 200 küsur abonesi vardı. Yeni biri belli ki sonra bugün yine dek geldi 900 küsur abonesi olmuş. Emin ol kadın olduğu için erkekler tarafından takip edilmiyorsa bende bir şey bilmiyorum. Yorumlara baktım hep yalaka tayfa.

Benim izlediğim birkaç kişi var örnej vermek gerekirse; Jazzed. Adam PUGB'de şov yapıyor kendini izlettiriyor, konuşması falan olsun sarıyor. Twitch'te yayıncı olan Kartal abi var bu da öyle sabaha kadar konuşsa dinlerim bir şekilde izlettiriyorlar kendilerini.

Ekim'de başladım düzenli video çekmeye Ekim'den beri günde 1-2 video atıyorum. Önceden eski oyunları oynuyordum. Don't Starve, stalker tarzı onlar pek abone kazandırmamıştı ama imkanım yoktu başka oyunlar oynayamıyordum. Şimdi yeni PC aldım daha güncel oyunlar oynayayım dedim en eskisi 3 senelik güncel oyunlar, durum yine aynı abone sayım 53, 20'si arkadaşlarım zaten. Yaklaşık 3 aydır aralıksız video atıyorum. Çoğu oyun videosu serimi devam ettirmiyorum izlenmiyor diye bir 6 bölüm çekip bırakıyorum. Bakıyorum izlenme saati de düşük 0,1 diyor bu ne lan diyorum bırakıyorum. Bu ay izlenme saatim 64 görüntülenmem 1,7 k. Video thumbnail larına çok özen göstermiyorum yapamadığım için oyunun kapak fotoğrafını koyuyorum o biraz kötü. Bu YouTube algoritmasına nasıl girebilirim kanalı nasıl geliştirebilirim tavsiyeleriniz neler?

Kanal linkini atmıyorum belki yasaktır diye eğer yasak degilse söyleyin atayım.

Şu sıralar eski stalker videom değerlendi diye stalkera geri başladım. Onun yanında çerezlik bir Battlefield 1 yüklüyorum şu anda, Cyberpunk denedim izlenmedi, RDR 2 Online denedim izlenmedi. İzlenme saatleri de düşük olunca çekmeyi bıraktım.

Linkini atar mısınız?

YouTube sana el atması lazım ve bu tamamen şans işi. Bazen hiç ummayacağın kişileri öneriyor insanlara şans işte. Kanalın linkini verirsen gözatalım.
Aynen arkadaşın dediği gibi kanal linki verirsen yardımcı olabiliriz.

Hocam anladığım kadarıyla videolarınız hikayeli oyunlar üzerinde. YouTube Türkiye'de hikayeli oyunlar diyince akla gelen birçok dev isim var. Yani hikayeli oyun serisi izleyecek birisinin bu isimler dışında az izlenmiş, yeni bir kanaldan izleyeceğini sanmam. Açıkcası ben de hikayeli oyun serileri izleyeceğim zaman bildiğim isimlerden şaşmıyorum. Konsept değiştirmeyi düşünebilirsiniz, bunun dışında shorts şuan içerik üreticileri için bulunmaz nimet. Kaliteli shorts videolarınızdan 1-2 tanesinin tutması sizi oldukça ileri taşıyabilir. Benim önerim bunlar olacaktır, konsept değişikliğini bence biraz düşünün. He eğer video konularını değiştirmek istemiyorsan aynı konuda fakat farklı anlatım tarzlarını düşünebilirsin. Mesela "RDR2'nin bilinmeyen hikayesi, "COD serisinin gerçek hikayesi" gibi anlatımlı videolar ilgi görüyor. Yine de siz bilirsiniz, bunlar benim tavsiyelerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı